Keha

Seitse põhjust, miks sul juba hommikul ärgates pea valutab 

Õhtuleht.ee, 27. november 2017, 14:50
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kui ärkad hommikul peavaluga, rikub see ilmselgelt kogu päeva. Seetõttu oleks kasulik võimalikke hommikuse peavalu põhjustajaid juba eos kõrvaldada.

* Sa magad kehvasti. Kui vähkred öö otsa küljelt küljele, on organism hommikuks kurnatud ning tulemuseks võib olla peavalu, kirjutab Reader’s Digest, et magamata ööd on üks peamisi migreeni põhjustajaid.

* Sa magad vales asendis. See põhjustab õlavöötmes pingeid ning see omakorda toob kaasa peavalud. Jälgi, et su padi oleks sobiliku kõrguse ja pehmusega ning ära tõmba end magades liialt kägarasse.

* Sind kimbutavad ärevus ja depressioon. Ärevus ja depressioon on üsna sageli kehaliste hädade põhjustajaks. Õpi end tund ennd voodisse pugemist rahustama, tee hingamisharjutusi või mediteeri.

* Sul on kõrge vererõhk. Ka kõrge vererõhk võib olla nii peavalude, kui näiteks ka topeltnägemise põhjustajaks. Räägi vererõhuprobleemidest oma arstiga ning püüa see kontrolli all saada.

* Sul on komme hambaid krigistada. See toob kaasa lihaspinged ning lausa lihaskrambid, mis võivad näida peavaluna.

* Sul on kofeiini võõrutusnähud. Kui tarvitad mõõdutundetult kofeiini, võivad tulemuseks olla hommikused peavalud. Vähenda kohvi tarbimist ning hoia õhtul näpud sest joogist eemal.

* Sul on uneapnoe. Uneapnoe puhul on öises hingamises väiksed pausid, need aga suurendavad organismis süshihappegaasi taseme tõusu, mis omakorda võivad põhjustada peavalusid. Kui kahtlustad endal uneaponed, pea kindlasti nõu arstiga.

Samal teemal

1. jaanuar 2019, 08:21
POHMELLIPALAVIKU VASTU: retsepte alkoholi järelnähtudega võitlemiseks
9. jaanuar 2018, 13:10
Magades turvaliselt tööle?
11. detsember 2017, 17:05
Kuidas depressioonis inimest ära tunda?
26. november 2017, 07:00
Taiji sobib ka hommikuvõimlemiseks: 5 näpunäidet, kuidas energia liikuma panna

;