Hea nõu

HOIA TERVIST: kui tagumik külmetab, pole põhjust häbeneda sooja pesu kandmist 

Geidi Raud, 5. detsember 2017 15:10
Foto: PantherMedia / Scanpix

Kuigi soe pesu võib noorematele inimestele tunduda justkui leid arheoloogilistelt väljakaevamistelt, siis tervise huvides võiks pesusahtlis bokserite või pitsiliste püksikute kõrvale ruumi teha ka suuremale ja soojemale pesule. On ju mitmesugused tervisehädad tingitud just külmetamisest. Pesumüüja sõnum on ühene: kui tagumik külmetab, pole põhjust häbeneda sooja pesu kandmist!

Looduspere OÜ juhatajal Pille-Riin Özmenil on ihusõbraliku sooja pesu müügiga 14 aasta pikkune kogemus. Ta sõnab, et sooja pesu peaks valima vastavalt otstarbele: kas minnakse jooksma, suusatama, uisutama või tahetakse lihtsalt keha talveperioodil soojas hoida. Tervisesportlastele soovitab ta pikkade käiste ja püksiharudega pesu. “See hoiab lihased ilusti soojas,” kinnitab ta. Özmeni sõnul on nende klientuur lai. “Lisaks tervisesportlastele käivad meil inimesed, kes tahavad osta enda vanematele või vanavanematele kingitust või siis inimesed, kel endal pepu külmetab,” muigab ta. “Meil on müügis nii nn keskea rõõmud kui ka pitsiline pikk pesu.”

Sooja pesu ostavad vanemad ka enda lastele, et neid ei peaks õue kelgutama minekuks nii paksult riidesse panema. “Siidi-villa soe pesu on õhuke, aga hoiab hästi sooja. Kui muidu peaks panema paksu kampsuni selga, siis sooja pesu kandes piisab, kui panna peale pusa ja siis omakorda jope. Siis ei näe välja nagu kubujuss!” Sooja pesu jahile tulevad ka vanemad inimesed, kel eelnev pesusats lõpuni kantud.  “On isegi tulnud vanainimesed, kes ütlevad, et kümme aastat tagasi ostsid pesu, aga alles nüüd on ribad taga ja aeg on uus osta.”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.09.2016
Moodne matkapesu hoiab naha soojas ka linnatänavail jalutajail
10.00.2015
Jope: uuri kanga veepidavust ja hingavust
04.11.2014
Hea nõu: kuidas suusatalveks valmistuda?
21.08.2014
Hea Matkapesu: eelista villaseid või sünteetilisi särke-pükse