Uudised

Viljandi haigla patsiendid saavad randmepaelad (5)

Ohtuleht.ee, 12. detsember 2017 11:11
Randmepael Viljandi haiglasFoto: Viljandi haigla
Sellest nädalast alustab Viljandi haigla patsiendile ümber käe paigaldatava randmepaela süsteemi rakendamist. Randmepael, millel on esmane patsiendi tuvastamiseks vajalik info, paigaldatakse kõigile haiglaravile saabuvatele patsientidele,  välja arvatud psühhiaatriakliinikus. 

 “Randmepaela kasutamine aitab kaasa patsiendi kiirele tuvastamisele ning efektiivsele abi andmisele, suurendades seeläbi patsiendi turvalisust,” selgitas Viljandi haigla õendusjuhi kohusetäitja Ülle Kumm. “Eriti oluline on see patsientide puhul, kelle seisund ei võimalda enese väljendamist.” 

Randmepael paigaldatakse plaaniliste patsientide vastuvõtus ja erakorralise meditsiini osakonnas (EMO), juhul kui patsient jääb haiglaravile. 

“Kuna tegemist on testperioodiga, oleme väga huvitatud patsientide tagasisidest,” ütles Ülle Kummja soovitas kommentaaride ja küsimustega haiglas õe poole pöörduda.

Randmepael on vajalik kogu haiglas viibimise aja. Haiglast lahkumisel randmepael patsiendi soovil eemaldatakse.

Samas tuletab haiglapersonal meelde, et kui patsient  isikuandmeid kandva randmepaelaga haiglast lahkub, vastutab ta selle eest, et isikuandmed ei satuks võõrastesse kätesse.