15-20 minuti pikkune jalavann umbes 40 kraadises vees elavdab vereringet ning aitab viirusel kiiremini kehast välja jõudaFoto: Panthermedia
Õhtuleht.ee 8. jaanuar 2018 10:52
Kui viirused kallal, tuleb hullema ärahoidmiseks tegutseda kiirelt - õigel ajal jaole saades võib tüütust tõvest päeva-paariga lahti saada. Mis aitaks?

* Tee jalavanni. 15-20 minuti pikkune jalavann umbes 40 kraadises vees elavdab vereringet ning aitab viirusel kiiremini kehast välja jõuda, kirjutab Brigitte.

* Pese käsi. Kui ühes USA sõjaväeosas kästi ajateenijail käsi päevas viis korda pesta, vähenesid külmetushaigused 45% ulatuses.

* Niisuta õhku. See aitab nina limaskestal oma tööd hästi teha ja viiruseid kinni püüda. Seejuures pole tarvis spetsiaalset niisutajat osta - ka regulaarne tuulutamine või niiskete rättide radikal hoidmine aitab.

* Puhasta nina soolveega. Kui külmetus ohustab, loputa nina meresoolaveega - see tugevdab niigi koormatud limaskesta kaitsevõimet.

* Poe sooja vanni. Kuum vann teeb kehale head ja takistab viiruste paljunemist. Nii paraned külmetusest palju kiiremini.

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

olen lugenud 8. jaanuar 2018 11:58
raamatut SS kuriteod vist ja seal kirjeldati külmunud inimese taastamise võimalusi. Külmunud inimene oli oletatav lendur, aga tegelikult vangilaagris olev vang. Inimest jahutati külmas vees kriitilise piirini ja siis hakati tegema katseid tema elustamiseks. Katseid viidi läbi saksa lendurite päästmiseks, kui nad peaksid alla kukkuma ja vette sattuma. Soovitan lugeda.

SISUTURUNDUS