Hea nõu

Viis tegevust, mis aitavad külmetusest kiirelt lahti saada (1)

Õhtuleht.ee, 8. jaanuar 2018 10:52
15-20 minuti pikkune jalavann umbes 40 kraadises vees elavdab vereringet ning aitab viirusel kiiremini kehast välja jõudaFoto: Panthermedia
Kui viirused kallal, tuleb hullema ärahoidmiseks tegutseda kiirelt - õigel ajal jaole saades võib tüütust tõvest päeva-paariga lahti saada. Mis aitaks?

* Tee jalavanni. 15-20 minuti pikkune jalavann umbes 40 kraadises vees elavdab vereringet ning aitab viirusel kiiremini kehast välja jõuda, kirjutab Brigitte.

* Pese käsi. Kui ühes USA sõjaväeosas kästi ajateenijail käsi päevas viis korda pesta, vähenesid külmetushaigused 45% ulatuses.

* Niisuta õhku. See aitab nina limaskestal oma tööd hästi teha ja viiruseid kinni püüda. Seejuures pole tarvis spetsiaalset niisutajat osta - ka regulaarne tuulutamine või niiskete rättide radikal hoidmine aitab.

* Puhasta nina soolveega. Kui külmetus ohustab, loputa nina meresoolaveega - see tugevdab niigi koormatud limaskesta kaitsevõimet.

* Poe sooja vanni. Kuum vann teeb kehale head ja takistab viiruste paljunemist. Nii paraned külmetusest palju kiiremini.

Samal teemal

29.02.2020
Viis head põhjust, miks täna õhtul koos kallimaga soojas vannis mõnuleda
19.11.2018
Kas trennis higistamine aitab külmetusest paraneda?
23.10.2018
Ära unusta! Külmetusviiruste parim tõrje on tõhus hügieen
25.01.2018
TÄISKASVANUILE: kaval nipp, mis teeb külmetushaigustele tuule alla