Keha

Viis märki, millega keha ütleb: asjad on halvasti! (4)

Õhtuleht.ee, 8. jaanuar 2018 13:40
Pidevalt kuivavad huuled võivad olla märk sellest, et immuunsüsteem ei tööta nii nagu peaks.Foto: Panthermedia
Palju räägitakse vajadusest oma keha kuulata. Siin on välja toodud viis märki, mis ütlevad: asjalood on halvasti! Kui allkirjeldatud enda juures märkad, mine arsti juurde.

Probleemid nahaga. Esimesed märgid, et tervisega on miski jama, võivad ilmneda just nahal, kirjutab Higher Perspective. Näiteks, kui vananemisele viitavad kortsud ilmuvad vara, võivad need olla märk osteoporoosist. Punased laigud nahal võivad aga tähendada psoriaasi.

Probleemid silmadega. Kui silmaalused on pidevalt kottis, võib see olla märk soolaga liialdamisest, kuid ka märk allergiast. Kui silmamunad on kollased, viitab see maksahaigusele.

Probleemid huultega. Kui huuled on pidevalt kuivad, võib see lisaks vedelikupuudusele viidata ka kehvalt töötavale immuunsüsteemile.

Värvi muutvad küüned viitavad tavaliselt juba tõsisematele tõbede.e Näiteks valgeks muutuvad küüned võivad viidata nii diabeedile, neeru- või südamehaigustele kui ka maksahädadele.

Mured hammastega. Kui hambad hakkavad viltu kiskuma või lagunema, võib see tähendada, et sa krigistad öösiti hambaid. See tähendab aga stressi või depressiooni olemasolu. Hammaste väljakukkumine võib aga samuti olla märk osteoporoosist.

Samal teemal

22.02.2018
Kuus märki, mis kinnitavad: su maksaga on lood täbarad
19.01.2018
Seitse märki, mis viitavad noore inimese depressioonile
21.12.2017
Grit Šadeiko: kuum ingveritee sidruniga peletab ligi kippuva haiguse
16.11.2017
Kuidas mõjutab veresuhkur südame tervist ?