Terviseuudised

Leetrid liiguvad Eestile lähemale - Lätis on avastatud viis haigusjuhtumit (25)

Toimetas Silja Paavle, 15. jaanuar 2018 12:25
Leetritega kaasnev lööve tekib algul kõrvade taha, järgmiste päevadega levib näole, kehale, jäsemetele, kaasa arvatud peopesad ja jalatallad.Foto: PantherMedia/Scanpix
Üle kahe ja poole aasta on Lätis viis inimest haigestunud leetritesse, lisaks on ühe inimese võimalik haigestumine veel kindlakstegemisel.

Haiguste ennetamise ja tõrje keskuse hinnangul võib umbes 95 protsenti Läti elanikkonnast olla leetrite suhtes immuunne, sest alates 1960. aastatest on inimesi leetrite vastu vaktsineeritud, vahendab LSM.LV.

Ning kuigi enamus lätlasi arvatakse olevat leetrite suhtes immuunsed, väidab Läti terviseameti infektsioonhaiguste ennetamise osakonna juhataja Jurijs Perevoscikovs, et leetripuhangud on lasteaedades või koolides võimalikud.

Eesti lähiriikidest möllavad leetrid ka Rootsis, alates detsembrist on Göteborgis avastatud juba 22 haigestunut. Terviseameti nakkushaiguste ennetamise ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Irina Filippova ütles eelmise nädala lõpus ERR-ile antud intervjuus, et kuigi praegu pole haigus veel Eestisse jõudnud, ei saa leetrite siia jõudmist ka välistada.

Samal teemal

13.04.2018
Millal peaksid täiskasvanud end leetrite vastu vaktsineerima?
13.04.2018
JÄLLE LEETRID: Saaremaal haigestus kaks täiskasvanut!
29.03.2018
LEETRID JÕUDSID EESTISSE: 11-aastane vaktsineerimata laps haigestus, ohus on ka Viimsi ja Lasnamäe inimesed
20.02.2018
Leetrisse haigestunute arv Euroopas neljakordistus