Hea nõu

TURVALISELT KOHALE: viis soovitust, kuidas libedaga turvaliselt liigelda (17)

Toimetas Silja Paavle, 18. jaanuar 2018, 09:14
Foto: PantherMedia/Scanpix
Lähipäevade ilmaprognoos lubab lumesadu ning teedel on libeduse ja jäite tekkimise oht. Eesti parimaks bussijuhiks tunnistatud Toomas Raid annab soovitusi ohutuks liiklemiseks keerulistes ja kiiresti muutuvates teeoludes.Lux Expressi bussijuht Toomas Raid, kes võitis mullu bussijuhtide kutsevõistlused ning kellel on ette näidata ka veoki- ja bussijuhtide maailmameistrivõistluste 4. koht, annab viis lihtsat soovitust, kuidas liigelda maanteel ohutult kui ilmaolud juhi oskused tõsiselt proovile panevad. * Tark ei torma. Lux Expressi kogenud bussijuht, kes sõidab aastas tuhandeid kilomeetreid ja seda iga ilmaga, paneb liiklejatele südamele, et talvel olgu kiirus lubatust pigem väiksem. “Liiklusmärgil märgitud kiirus on maksimaalne lubatud, kuid sõiduki juht peab lähtuma mõistlikkusest ja teeoludest, mitte uhkusest. Talvel olgu kiirus pigem madalam ja selline, et juht tunneks end teel kindlalt,” soovitab bussijuht Toomas Raid.“Rasked gaasivajutused ja äkilised manöövrid

17 KOMMENTAARI

a
ab 18. jaanuar 2018, 23:59
Krt, need kes sõidavad pidevalt väljaspoo kilu sitit, unustage lamellid kui tahate ellu jääda! 1, 2 x teistele ette jääda veel, ja siis saab kannatus otsa ja ongi põnts!
a
ab 18. jaanuar 2018, 23:43
Mõistust peab ka ikka olema! Eilne test: rekka ronis teepeale, kohe 1,5 km saba, ja siis kui sai kiiruse üles, hakkas teistest mööda uhama, umbe tuisk vastu, essugi näha ei olnud. Julge mees, pooled vastutulijad panid mööda teeperve. See tln - luhamaa poolel teel!
Loe kõiki (17)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee