Hea nõu

Külmetushaigust ei põhjusta külmetamine: viis levinud müüti, mida ei maksa uskuda (7)

Silja Paavle, 23. jaanuar 2018 00:22
ÄRA POE PAKSU TEKI ALLA: Kui palavik on juba tõusnud, ei saa paksult riides ja teki all oleva haige keha liigset sooja ära anda ning palavik ei hakkagi alanema. Foto: Andriy Popov (Panthermedia)

Hooajaliste tõbedega, nagu paljude teistegagi, levib palju müüte, mis ei pea paraku paika ja mille uskumine võib tervenemist takistada. Südameapteegi peaproviisor Triinu Entsik-Grünberg räägib enamlevinud müütidest külmetushaiguste kohta ning jagab näpunäiteid, kuidas ennast ja lähedasi haigestumisel aidata.

Müüt nr 1: haiguse saab külmetades

„Alustama peab sellest, et sellist diagnoosi nagu külmetushaigus, pole olemas. Rääkida saab ikkagi viirushaigustest, mis avalduvad siis, kui organismi immuunsus langeb ja muutub haigustekitajate suhtes rohkem vastuvõtlikumaks, näiteks külmetamisel – sealt ka rahvasuus levinud nimetus. Selleks, et immuunsus ei langeks, tuleb esimese asjana hoida jalad kuivad ja soojad,“ selgitab Südameapteegi peaproviisor.

Müüt nr 2: haigusest saab lahti, kui paksu teki all palju higistada

„Kui viirushaigus annab endast märku külmavärinate ja halva enesetundega, ent palavikku veel pole, aitab soe jalavann ja sooja ravimtee joomine,“ soovitab Entsik-Grünberg. 

Kui aga palavik on juba tõusnud, tuleks riideid hoopis vähemaks võtta ja katta haige õhema tekiga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.02.2018
Mis aitaks nöha vastu?
01.02.2018
Haigla: lähedast külastama tulles olge ise terved!
31.01.2018
Ettevaatust! Grippi haigestumine kasvab kiirelt
30.01.2018
NALJA POLE: gripiviirus levib ka haigega sama õhku hingates