Keha

ARSTID MURES: kukepükste kandjaid ohustavad liigese- ja kõõlusepõletikud (72)

Kaire Kenk, 23. jaanuar 2018 00:25
TERVISTKAHJUSTAV MOOD: Paljaste pahkluudega talvisel linnatänaval kõndides riskivad tuhanded noored pikka ravi nõudva kõõlusepõletikuga ning samuti kõikvõimalike külmetusest põhjustatud tõbedega.Foto: Martin Ahven

Juba aastaid pole noorte talvemood perearste nii muretsema pannud kui praegu: nimelt külmetavad sajad kooli või tööle minevad noored igal hommikul bussipeatustes, jalas niinimetatud kukepüksid ja madalad sokid ning varba otsas pigem tenniseid kui saapaid meenutavad talvejalatsid. Selline rõivastus võib aga lõppeda kannapõletikuga, mille ravi on pikk ja vaevaline.

 „Achilleuse kõõluse ehk kannapõletikku tekitavad peamiselt küll sporditraumad, kuid vigastused tekivad kergemini siis, kui jalad on alajahtunud ning pahkluud on pidevalt paljad ja saavad külma. Selle põletiku ravi võib kesta kuni kaks aastat,“ hoiatas Tampere spordimeditsiini keskuse peaarst Jari Parkkari Soome meedias. 

Nõmme perearstikeskuse perearsti ja Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liikme Eero Merilinnu sõnul on praeguse ilmaga suur oht olusid valesti hinnata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.02.2018
KURGUPÕLETIK: millal on tõbi viiruslik ja millal krooniline?