Hea nõu

Viis HOBI, mis tervisele kasulikud on 

Toimetas Greete Kõrvits, 30. jaanuar 2018 21:33
Foto: PantherMedia / Scanpix
Töövälised rahustavad ja mõnusad tegevused võivad olla ka tervisele kasulikud, kirjutab Medical News Today. Kas sinagi tegeled ühe või mitmega neist?

1. Tantsimine

2. Aiapidamine

Esiteks on õues, värskes õhus viibimine sulle äärmiselt kasulik. Teiseks, aias rügamine, tassimine, umbrohu kiskumine, peenra kõrval kükitamine, need kõik treenivad musklit. Ära ainult liiga pikalt ühes sundasendis istudes endale liiga tee. Ka on taimede eest hoolitsemine ja istutamine vaimselt rahustavad tegevused.

3. Kirjutamine

Päevikut ei pea pidama vaid teismeeas. See võib olla väga kasulik depressiooni ja stressi leevendamisel ning aitab päeva lõpus mõtteid korrastada ning prioriteete seada. Ka näitavad mõned uuringud, et rasket haigust, näiteks vähki põdevad inimesed lepivad oma haigusega ning suudavad eluga edasi minna kergemini, kui on oma negatiivsed tunded välja kirjutada saanud.

4. Muusika

Nagu kirjutaminegi, aitab muusika kas rahustada või siis just emotsioone ja pingeid välja elada.

5. Loomadega tegelemine

Kui sul endal lemmiklooma pole, siis võid uurida, kas saad mõnes kodu lähedal olevas varjupaigas koertega jalutamas käia. Kuid üldiselt hoiavad lemmikud inimese aktiivsena, utsitavad temaga koos välja minema, mängima ja värsket õhku hingama. Samuti vähendab looma lähedus stressi ja üksildustunnet.