Marek VinkFoto: TIINA KÕRTSINI
Delfi 31. jaanuar 2018 14:12
Eesti Hambaarstide Liidu presidendi Marek Vinki sõnul peab patsient saama sellest aastast 40 euroni tõusnud hüvitist enda hambaarsti juures, keda riik ei sunni kunstlikult kujundatud hindadega teenust osutama.

„Täiskasvanute hambaravihüvitise uue korra probleem on see, et hambaravist kaob selle senise edu põhiline alus - patsiendi vabadus valida endale kliinik ja hambaarst ise,” ütles Vink Delfile. „See patsiendi valikuvabadus on viimase 15 aasta jooksul sundinud hambakliinikuid investeerima patsiendikeskse raviteenuse arendamisse – arstide koolitusse, moodsasse tehnoloogiasse ja meeldivasse klienditeenindusse – et inimesed ei kardaks hambaarsti,” lisas Vink.

Praeguses olukorras peavad Vinki sõnul patsiendid riikliku hambaravitoetuse saamiseks otsima lepingu sõlminud hambaarste haigekassa veebilehelt või helistama läbi kliinikuid ning tihti loobuma oma raviarstist.

„Pikas perspektiivis on ainult üks õige lahendus – patsiendil peab olema õigus hüvitist kasutada enda hambaarsti juures, keda riik ei sunni kunstlikult kujundatud hindadega teenust osutama,” toonitas Vink.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Millised hambaraviasutused on Haigekassaga lepingu sõlminud näeb Haigekassa koduelehelt.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

HAMBAARSTI HÜVITIS 5. märts 2018 12:09
Sama siin, miks ma pean endale uut ajutist arsti otsima ainult hüvitise pärast. Ja mul ei ole see mitte väike, vaid 85€. Eelmine aasta jätsin juba selle raha riigile. Selle peaks riik kohe korda ajama, et saaks hüvitist iga hambaarsti juures.
Juulius 31. jaanuar 2018 20:23
Miks peaks minu 70 àastane ämm sôitma hambaarsti juurde 30 kilomeetrit, kui samas on OMA ARST, kuid kellel pole lepingut? Kui ikka anti lubadus kasutada hambaravi hüvitist ja proteesihüvitist, kuid mingite tingimuste tôttu seda kasutada ei saa? Ja nii mu ämm külastabki oma linnakeses olevat hambaarsti, kelle juures on käinud aastakümneid. Maksab kinni viimse kopikani ja ütleb, et taheti head, aga läks ikka viltu. Ja selliseid inimesi on meil Eestis veelgi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS