VaktsineerimineFoto: JUSTIN SULLIVAN / AFP / Scanpix
Delfi 7. veebruar 2018 19:50
Arstikeskuse Sinu Arst perearsti Anneli Talviku sõnul oleksid olnud kõik selle hooaja seniseks juba 12 gripisurma välditavad, kui inimesed oleksid olnud gripi vastu vaktsineeritud.

"Kuna gripp on välditav nakkushaigus, siis see (12 surma gripist tingitud tüsistuste tagajärjel – toim.) on kindlasti suur number, neid kõiki oleks võinud vältida vaktsineerides," ütles Talvik Delfile.

"Ma olen ikkagi sellisel arvamusel, et kõige parem kaitse gripi vastu on vaktsineerimine ja riskigrupid peaksid olema vaktsineeritud, mis on Eestis väga vähe levinud," sõnas Talvik. "Igasugune vaktsineerimine kaitseb neid, kes on nõrgemad," lisas ta.

Talviku sõnul pole ka praegu veel hilja end gripi vastu vaktsineerida lasta.

Refereeritud artikli täisteksti loe Delfis.

Terviseamet teatas täna, et aasta algusest alanud grippi haigestumine on jõudnud aasta viiendaks nädalaks märkimisväärse haigestumuse tõusuni. Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu vajas möödunud nädalal arstiabi 6188 inimest, haigestunute üldarv kasvas 33 protsendi võrra.

Terviseametile laekunud andmete põhjal on sel hooajal gripi tõttu intensiivravi vajanud 31 inimest vanuses 47 kuni 92 eluaastat, neist 29 kuulusid riskirühmadesse. Gripist tingitud tüsistuste tõttu on surnud 12 inimest. Kõik kuulusid riskirühmadesse, keegi ei olnud vaktsineeritud. Sel hooajal on intensiivravi osakonda sattunud kuus inimest hooldekodudest, neist kolm surid.