Terviseuudised

15 INIMEST SURNUD: gripp niidab eestlasi. Kes peaksid seda haigust rohkem kartma? (6)

Silja Paavle, 16. veebruar 2018 09:45
GRIPP MURRAB EESTLASI: haigestutakse perede kaupa, suures ohus on ka tööealised inimesed.Foto: PantherMedia/Scanpix

Gripi kõrghooaeg on käes – eelmisel nädalal suurenes grippi või gripitaolistesse haigustesse haigestunute osakaal 38% võrra. Kolmekordistus ka haiglaravi vajanute arv eeskätt tööealiste ja vanemaealiste vanuserühmas ning veel kolm inimest jättis elu gripitüsistuste tõttu.

Keila Kibuvitsa perearstikeskuse perearsti Aleksandra Garkuša igapäevatöö kinnitab gripi haripunkti kättejõudmist – igal nädalal saab gripidiagnoos kinnituse viiel kuni kümnel tema patsiendil. „Enamasti haigestuvad väikeste lastega pered,“ märgib ta.

Kuigi gripp on tõsine haigus ning tänavu on gripitüsistused elu võtnud 15 inimeselt, ei pea perearsti kinnitusel seetõttu surmahirmu tundma. Seda kinnitab ka Qvalitase arstikeskuse peaarst Toomas Põld. „Kui organism on mõne teise haiguse tõttu nõrgem või siis langetab viirus organismi kaitsevõimet ja tekivad teisesed haigused, on tulemuseks kõikvõimalikud tüsistused. Ja nendesse võivad inimesed ka surra,“ selgitab Põld, miks kõik grippi üle ei pruugi elada. 

Terviseameti gripispetsialist Olga Sadikova märgib, et praeguses gripihooajas pole varasematega võrreldes midagi erilist. Grippi võib haigestuda igaüks ning valvel peaks olema need, kes on vaktsineerimata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.05.2018
Kuidas lennureisil grippi nakatumist vältida?
02.05.2018
Ettevaatust! Gripiviirus kimbutab eestlasi endiselt
19.04.2018
GRAAFIK | Grippi surnute arv on viimase 10 aasta kõrgeim. Miks?
05.04.2018
Hea uudis: grippi haigestumine hakkas lõpuks ometi vähenema