Terviseuudised

Uuring: haigena tööl käivate inimeste arv on veidi langenud (4)

Toimetas Silja Paavle, 6. märts 2018 07:56
Haigena tööl käivate inimeste arv on langenud, kuid nende osakaal on endiselt liiga suur.Foto: PantherMedia/Scanpix
Kui eelmisel aastal käis haigena tööl 93% küsitletuist, siis tänavu langes haigena tööl käivate töötajate osakaal 84%-ni, ilmneb CVKeskus.ee värskest küsitlusest selgub.

„Aasta-aastalt oleme täheldanud haigena tööl käimise trendi vaikset langust – aastal 2013 läksid tõbistena tööle koguni 95% töötajatest, tänavu on aga haigena tööl käinud 84% küsitletud töötajatest,“ ütles Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Peame tõdema, et ka 84%-line haigena tööl käivate inimeste osakaal on endiselt liiga suur, kuid mõtteviisis on märgata õnneks ka positiivseid muutusi.“

Samal teemal

Haigena tööl käivate töötajate vähenemisele on Henry Auväärti sõnul mõju avaldanud rakendunud seadusemuudatus, mis võimaldab tööandjatel soodsamatel tingimustel hüvitada haiguspäevi juba alates teisest päevast. „Teine suur mõjutaja on kindlasti avalik arvamus,“ lisas Henry Auväärt. „Kui lähemad kolleegid sulle pidevalt mõista annavad, et ei taha samuti haigeks jääda, hakkab see vaikselt mõjuma.“

Paljud tõbistena tööl käivad töötajad tunnistasid, et teisiti jääks nende töö lihtsalt tegemata – eriti oli taolist suhtumist märgata finantsvaldkonnas, kus iga neljas mittetervena käinud töötaja ei saanud oma kohustusi lihtsalt kolleegile delegeerida.

Enim on haigena tööl käimist ette tulnud turunduse- ja reklaamivaldkonnas ning assisteerivatel ametikohtadel töötavatel töötajatel, kus üle 90% vastanutest olid haigena tööl käinud. Lisaks on haigena tööl käimise näitaja keskmisest kõrgem müügisektoris, ehituses ja kinnisvaras, infotehnoloogias, tööstuses ja tootmises, finantsvaldkonnas ja ka riigisektoris.

„Hea näitajana võime tõdeda, et kõige vähem käivad haigena tööl toitlusvaldkonna töötajad,“ lisas Henry Auväärt

Samal teemal

10.02.2018
UURING: parimad tööandjad on Eesti Energiat, Telia, Tallink, Skype ja Swedbank
07.02.2018
UURING: noored töötajad ei talu lolle ülemusi
05.02.2018
GRIPIHOOAJA KÕRGPUNKT: perearst sundis kõrge palavikuga gripihaige läbi pakase erakorralise meditsiini osakonda minema
27.01.2018
Kui ruttu võib pärast külmetust või grippi jälle inimeste sekka tulla?