Keha

Ohhoo! Kaunid naised parandavad meeste tervist (2)

Ohtuleht.ee, 8. märts 2018 15:05
Foto: PantherMedia/Scanpix
Et flirt kauni naisterahvaga vallandab kehas tervislikke hormoone, väidavad teadlased, et kaunid naised parandavad meeste tervist.

Sellisele tulemusele jõudsid California ülikooli teadlased, kes viisid läbi katse 149 mehega. Kolmandik neist pidi katse käigus vestlema 25-aastase mehega, teised ühega seitsmest 18-22 aastasest naistudengist.

Pärast seda pidid mehed hindama neidude atraktiivset ning uuriti nende süljeproovist hormoonide taset, kirjutab Daily Telegraph. 

Ilmnes, et ka vaid viie minuti pikkune vestlus meeldiva naisega tõstis testosterooni taset 14% ja kortosooli taset 48%. Vestlus mehega kahandas neid hormoone - testosterooni 2% ja kortisooli 7%. Need mõlemad hormoonid on seotud õnnelikkuse ja heaolutundega.

Teadlased seletavad seda evolutsiooniga, sest nagu ütleb Cambridge’i ülikooli bioantropoloogiadoktor Leslie Knapp - midagi pole teha, kõik taandub seksile. 

Sestap soovitavad teadlased meestele, kes soovivad terved ja õnnelikud olla, sõpradega kõrtsi minemise asemel hoopis mõne meeldiva naisega aega veeta.

Samal teemal

30.11.2018
ÕHTULEHE ARHIIVIST | MOVEMBER: Kosmikute Kõmmari ja Trad.Attacki! Jalmar meeste tervisest. Vuntsideta
07.03.2018
PÕHJALIK ÜLEVAADE: tuntud meestearst pani kirja põhjused, miks Eestis sünnib vähe lapsi
07.03.2018
UURING PALJASTAB: ajateenijad vaevlevad liigesehaiguste käes ning kalduvad depressioonile
04.11.2017
Kas sa tead, kuidas abielu võib su tervist säästa?