Terviseuudised

Unehäiretega inimesed on oodatud Regionaalhaiglasse loenguid kuulama (4)

Silja Paavle, 9. märts 2018, 13:45
Foto: PantherMedia/Scanpix
Uneaeg on väga pikk ja oluline aeg inimese elus - unearst Erve Sõõru sõnul on inimene 50-aastasena kulutanud magamisele 16 aastat. "Seega tasub und oma tervise nimel väärtustada," rõhutab ta. Et unearsti vastuvõtul sageli päris kõigest kõnelda ei jõua, on unehäiretega inimesed oodatud Regionaalhaiglasse loenguid kuulama.

16. märts on rahvusvaheline unepäev ning selle päeva tähistamiseks kutsub Põhja-Eesti Regionaalhaigla kõiki unehäirega inimesi osalema teabepäeval „Kosutav uni = parem tervis“.

Samal teemal

Teabepäeva korraldaja, Regionaalhaigla pulmonoloog-unearst ning Eesti Unemeditsiini Seltsi juhatuse liige dr Erve Sõõru juhib tähelepanu, et näiteks 50aastasena oleme kulutanud magamisele 16 aastat, seega on uneaeg väga pikk ja oluline aeg inimese elus, mida tasub hea tervise nimel väärtustada. Dr Sõõru märgib: „Unemeditsiini keskusena hoolime oma patsientide unest ning rahvusvahelise unepäeva puhul on otsustanud Regionaalhaigla tippspetsialistid taas rääkida unehuvilistele unest ning teemadest, millest vastuvõtul pahatihti rääkida ei jõua nagu näiteks sellest, et mida teha, et voodisse minnes tuleks uni ruttu ning kuidas saavutada rahulikku ja kosutavat und.“

Teabepäeval teevad huvitavad ettekanded Regionaalhaigla kliinilise toitmise spetsialist dr Hanna-Liis Lepp, psühhiaater dr Merit Kudeviita, füsioterapeut Helen Tamm ning loovterapeut Kaia Laurik. Avatud on näitus, kus tutvustatakse erinevaid unetooteid. Osalemine teabepäeval on tasuta ning eelregistreerimine ei ole vajalik!

Unemedistiini kohta leiab rohkem infot siit.

Teabepäev toimub Regionaalhaigla E-korpuse saalis (J. Sütiste 21, endine EHI maja) 16. märtsil kell 10-13.

Teabepäeva ajakava:

10.00    Kogunemine, näitusega tutvumine

10.25    Avasõnad. Dr Erve Sõõru, Regionaalhaigla pulmonoloog-unearst

10.30    Kehakaalu langetaja söömise ja liikumise kuldreeglid.

             Dr Hanna-Liis Lepp, Regionaalhaigla kliinilise toitmise arst-konsultant

             Helen Tamm, Regionaalhaigla füsioterapeut

11.30    Kohvipaus, näitusega tutvumine

12.00    Ärevus ja uni.

             Dr Merit Kudeviita, Regionaalhaigla psühhiaater

12.30    Muusika ja vibroakustiline teraapia parema une toetamiseks.

             Kaia Laurik, Regionaalhaiga loovterapeut, Eesti Muusikateraapia Ühingu esimees

13.00    Lõpetamine

4 KOMMENTAARI

e
Eestile On Kombeks 10. märts 2018, 12:29
Muil püütakse jätta mulje unehäiretest kui kopsuarstide pärusmaast. Tegelikult pole unehäirete ja kopsuhaiguste vahel reeglina mingit seost. Kuid, jah - teema on kaasajal lai ja aktuaalne.
s
See uneteema 9. märts 2018, 14:50
Tundub olevat tohtrite järjekordne püha graal mis kõik hädad leevendab. Tohtritel ilmselt küll, pappi tuleb, kodanikule sellest vaevalt miskit abi on, moeröögatused tulevad ja lähevad.
Loe kõiki (4)