Hea nõu

Üheksa nõksu, kuidas kevadväsimust ennetada 

Ohtuleht.ee, 13. märts 2018 14:00
Foto: PantherMedia/Scanpix
Et pärast pikka talve igapäevaseks askeldamiseks jõudu jaguks, on viimane aeg hakata oma tervise nimel tegutsema. Siin on välja toodud üheksa nõksu, mis aitavad kevadväsimuse endast eemal hoida.

1. Loobu kohvist! Loobuda tuleks kõigest kofeiini sisaldavast, lisaks kohvile leidub seda ka tees ja karastusjookides, kirjutab Mail Online. Kofeiinist loobudes näed, kuidas kurnatus hakkab kaduma. Kofeiin on nimelt võimas erguti, mille mõju kestab kehas seitse tundi või kauemgi ja erutusseisundis ei suuda keha korralikult välja puhata. 

Samal teemal

2. Loobu suhkrust! Ka suhkru kuhjamine kehasse põhjustab hormoonidele suurt stressi. Asenda suhkrurikkad joogid smuutide ja mahladega.

3. Jälgi, millist rasva sööd! Lisaks suhkrule mürgitavad niigi kurnatud keha ka küllastatud rasvhapped ja üldse töödeldud toidud. Väldi hüdrogeenitud rasva ja transrasvhappeid, sest need suurendavad halva kolesterooli hulka ja takistavad heade rasvhapete nagu omega-3 omastamist.

4. Söö hommikul korralikult! Ainevahetus on haripunktis keskpäeval. Sellepärast söö korralikult hommikust ja lõunat. Õhtupoole muutub nii hormoonide eritamine kui ka ainevahetus laisemaks. Kui sööd vastu ööd, kulutab keha rammu toidu töötlemisele ja ei puhka välja.

5. Söö värvilist toitu! Erinevad õied ja viljad kaitsevad keha haiguste eest, mõjuvad põletikuvastaselt ja mürkeväljutavalt.

6. Maga nutikamalt! Näiteks ära vaata voodis telekat. Üldse oleks mõistlik voodis vaid magada ja seksida.

7. Hinga korralikult! Leia endale enne magamaminekut mugav paigake, istu ja keskendu viieks minutiks sügavale sisse- ja väljahingamisele. See aitab hästi rahustada nii meeli kui ka keha.

8. Võimle! Stressis keha naudib joogasirutusi ja -painutusi.