Foto: PantherMedia/Scanpix
Ohtuleht.ee 14. märts 2018 11:30
Uuemad uuringud kinnitavad, et on olemas toite, mida regulaarselt tarbides võib õnnestuda vähktõbe ennetada.

Seejuures - tegu on maitsvate toiduainetega, mida armastab enamik inimestest, kirjutab Healthy Tips Portal ja toob välja söögid-joogid, mille tõhusust vähktõve ennetamisel on kinnitanud ka teadusuuringud.

Punased viinamarjad ja punane vein. Viinamarja kestades leiduv reservatrool aitab ennetada vananemist ja ka südamehaiguseid. Samas toimib see antioksüdant tõhusalt ka vähivastase ainena. Tasub silmas pidada, et eriti reservatroolirohked on Bordeaux ja Pinot Noir veinid.

Tume šokolaad, milles kakaod on rohkem kui 70%, on hea südame-veresoonkonna tervisele, kuid see suurendab ka vähiravi tõhusust.

Kohv ja roheline tee parandavad energiataset ja vähendavad vähirakkude kasvu.

Tomatid. Uusim Harvardi ülikoolis tehtud uuring kinnitab, et regulaarne tomatite söömine vähendab riski haigestuda eesnäärmevähki 50% võrra. Võlusõnaks on tomatites sisalduv lükopeen, mille kontsentratsioon suurendab, kui tomateid keeta.

Kurkumist on abi kaalulangetusprotsessis, kuid see vürts aitab ennetada ka vähi teket ja arengut.

Vaarikad ja mustikad sisaldavad rikkalikult fütokemikaale – vähivastaseid aineid, mis on eriti tõhusad munasarjavähist rääkides. Need aitavad kehas vähendada ka oksüdatiivset stressi.