Terviseuudised

Haigekassa hakkab hüvitama kolme olulist diabeediravimit 

Toimetas Silja Paavle, 14. märts 2018 12:20
Foto: PantherMedia/Scanpix
Aprillis lisandub haigekassa soodusravimite loetellu kaks täiesti uut diabeediravimit, mis aitavad neid patsiente, kellel teised ravimid ei ole tulemusi andnud või on põhjustanud talumatuid kõrvaltoimeid. Samuti lisandub loetellu originaalravimi kõrvale sama toimeainega geneeriline diabeediravim, mis võimaldab ravimit senisest soodsamalt osta.

Aprillis paranevad ravivõimalused nii 1. kui 2. tüüpi diabeediga patsientidele. Tänu soodusravimite loetellu lisanduvale uuele ravimile* saab diabeedihaige teha kahe süsti asemel ühe, mis on patsiendile mugavam. Ravimit saab määrata juhul, kui suukaudsed ravimid ei ole head tulemust andnud või on põhjustanud talumatuid kõrvaltoimeid. Arst saab ravimit määrata 50% või 75% soodustusega sõltuvalt patsiendi haiguse raskusest ja eelnevalt proovitud ravimitest.

Samal teemal

Teise uue toimeainega ravimi* vajadus on kõige suurem 1. tüüpi diabeediga patsientidel, sh lapsed ja noorukid, kellel on insuliini annuseid tõstes sage kõrvaltoime järsk öine veresuhkru langus.  Uuel ravimil esineb sellist kõrvaltoimet vähem. Ravimi kulu sõltub kasutajate arvust, kuid hinnanguliselt tasub haigekassa selle eest kokku ca 110 000 eurot aastas rohkem seniste insuliinidega võrreldes.

Samuti lisame juba olemasolevale vildagliptiin-toimeainet sisaldavale originaalravimile täiendavalt loetellu sama toimeainega geneerilised ravimid, mis teeb selle toimeainega ravimid patsientide jaoks senisest soodsamaks.

Haigekassa soodusravimite loetelu uuendatakse 4 korda aastas. Uus loetelu jõustub iga kvartali 1. kuupäevast. Loetelu uuendamisest saab pikemalt lugeda haigekassa kodulehelt.

*glargiin-insuliin+liksisenatiid
*degludek-insuliin

Samal teemal

10.03.2018
DIABEET on elukestev haigus, mida on võimalik kontrolli all hoida!
08.03.2018
DIABEET: geenid näitavad haigestumisriski juba aastaid enne haigestumist
07.03.2018
JÄLGI END: naisi kimbutavad neeruhaigused sagedamini kui mehi
05.03.2018
Kuus rasket haigust, mis võivad tabada sind nagu välk selgest taevast