Terviseuudised

Poeg halvatud, isa karkudel. Pärast 45 aastat koduhooldust ei tule riik ikka appi (22)

Eesti Päevaleht, 21. märts 2018 09:42
INVAVAHENDIDFoto: Aldo Luud
1972. aastal oli kaheaastane Kristjan Mesila kõhuviirusega Merimetsa nakkushaiglas. Laste palatil keegi silma peal ei hoidnud ja kuna aknad olid lahti, ronis poiss aknalauale ja kukkus kolmandalt korruselt alla.

Eesti Päevaleht kirjutab, et Kristjani vanemad on pidanud sügava liitpuudega last aastaid hooldama, ema on nüüdseks juba seitse aastat surnud. Nüüd vajab Kristjani isa ise abi, kuna suudab ringi liikuda vaid karkudel. Kristjani hooldamine käib talle ilmselgelt üle jõu, kuid riigi poolt pole erilist abi oodata ning lahendust ei paista kuskil.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Omastehoolduse teema on viimasel ajal teravalt esile kerkinud. Praegu puudub jätkusuutlik lahendus nii eakate kui ka erivajadusega inimeste jaoks, kes omal käel hakkama ei saa. Riik on kaalunud hoolduskindlustuse loomist. Kas see ka teoks saab või millised lahendused omastehoolduse valdkonnas leitakse, on veel teadmata.

Samal teemal

28.09.2018
„Enam ei jaksa.” Kümne aasta jooksul on 22 hooldajat enesetapu teinud
12.03.2018
Omastehooldusse kaasatakse vabatahtlikud
08.03.2018
MINGIT ARUTELU POLE JU TOIMUNUDKI?! Poliitikud pole hoolduskindlustuse idee osas kaugeltki ühte meelt – kust tuleb raha, kas tõesti maavaradest?
06.03.2018
VIDEO, GALERII JA -BLOGI | Riigikogu arutas, kuidas eakana hakkama saada