Keha

Talvekilodest priiks: kuidas põletada üleliigset rasva nii, et see tervisele ei hakkaks? (5)

Silja Paavle, 27. veebruar 2020, 12:27
Foto: Panthermedia

Talv hakkab seljataha jääma ja aeg on vähendada külmal ajal taljele kogunenud koormat. Kuid ükskõik, kas soovid parandada tervist või lihtsalt parem välja näha, on rasva põletamine üsna keeruline. Kuidas seda kõige hõlpsamini teha, õpetab Ida-Tallinna keskhaigla dieedi- ja toitumisnõustaja Elle Kalamägi.

Algatuseks tuletab Elle Kalamägi meelde, et näljutamine ei ole kaalulangetamise seisukohast kõige parem lahendus, kuna uuesti sööma hakkamisel tuleb sama palju ja veel rohkemgi kilosid bumerangina tagasi.

Ka võib näljutamine lõppeda toitumishäirega, mille tulemusel hakkab toit inimese üle valitsema. „Vanasõna soovitab tegutseda tasa ja targu,“ ütleb ta ja soovitab jälgida, et toidust saaks kõik vajalikud ained kätte. Nii on võimalik peale püsivama kaalulanguse saada ka parem meeleolu.

Ka märgib Elle Kalamägi, et peale dieedi ja kehalise tegevuse mõjutavad kaalu ja rasva vähenemist ka tervislikud tegurid. Õnneks on olemas palju lihtsaid samme rasvapõletuse tõhustamiseks ja mõni neist, nii kiirelt toimivad kui ka lihtsalt rakendatavad, toob toitumisnõustaja siinkohal välja.

 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. mai 2018, 16:47
Täisterapuder aitab kõrget vererõhku taltsutada
3. mai 2018, 14:30
Jook, mis parandab tervist ja põletab kümne päevaga hulga kõhurasva
2. mai 2018, 09:58
Kas sa tead, mis juhtub su kehaga pärast kaalulangust?
23. aprill 2018, 11:30
TEADUSLIKULT TÕESTATUD: need kuus asja teevad kõhurasvale säru