Keha

Pea valutab ärkamisest saati? Siin on seitse võimalikku põhjust (2)

Ohtuleht.ee, 27. märts 2018 09:28
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kui ärkad hommikul peavaluga, rikub see ilmselgelt kogu päeva. Seetõttu oleks kasulik võimalikke hommikuse peavalu põhjustajaid juba eos kõrvaldada.

* Sa magad kehvasti. Kui vähkred öö otsa küljelt küljele, on organism hommikuks kurnatud ning tulemuseks võib olla peavalu, kirjutab Reader’s Digest, et magamata ööd on üks peamisi migreeni põhjustajaid.

* Sa magad vales asendis. See põhjustab õlavöötmes pingeid ning see omakorda toob kaasa peavalud. Jälgi, et su padi oleks sobiliku kõrguse ja pehmusega ning ära tõmba end magades liialt kägarasse.

* Sind kimbutavad ärevus ja depressioon. Ärevus ja depressioon on üsna sageli kehaliste hädade põhjustajaks. Õpi end tund ennd voodisse pugemist rahustama, tee hingamisharjutusi või mediteeri.

* Sul on kõrge vererõhk. Ka kõrge vererõhk võib olla nii peavalude, kui näiteks ka topeltnägemise põhjustajaks. Räägi vererõhuprobleemidest oma arstiga ning püüa see kontrolli all saada.

* Sul on komme hambaid krigistada. See toob kaasa lihaspinged ning lausa lihaskrambid, mis võivad näida peavaluna.

* Sul on kofeiini võõrutusnähud. Kui tarvitad mõõdutundetult kofeiini, võivad tulemuseks olla hommikused peavalud. Vähenda kohvi tarbimist ning hoia õhtul näpud sest joogist eemal.

* Sul on uneapnoe. Uneapnoe puhul on öises hingamises väiksed pausid, need aga suurendavad organismis süshihappegaasi taseme tõusu, mis omakorda võivad põhjustada peavalusid. Kui kahtlustad endal uneaponed, pea kindlasti nõu arstiga.

Samal teemal

14.05.2018
ÄRA MAGA MAHA: kui jätad migreeni ravimata, võid valu kannatada kolm päeva
20.04.2018
TEE ISE: looduslik ravim, mis aitab vererõhku kontrolli all hoida
28.03.2018
Migreen on südametõbede riskitegur
26.03.2018
ÜHEKSA OOTAMATUT SOOVITUST: kuidas kevadel allergiat leevendada?