Lapsed

Põhja Konn laulab neljapäeval haruldast haigust põdeva Cassandra toetuseks (1)

Toimetas Silja Paavle, 17. aprill 2018 23:53
Cassandra kahe aasta eestFoto: Erakogu
Viieaastane Cassandra põeb üliharuldast nahahaigust nimega bulloosne epidermolüüs, mis esineb ühel lapsel miljonist. Et tema nahahoolduseks ja ka ravireisideks välismaale kulub hulk raha, toimub 19. aprillil kell 19 Eesti Rahva Muuseumi silla-alal Tartu Tamme lionsklubi eestvedamisel kontsert, mille tulu läheb Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile just Cassandra ravi toetamiseks.  

Heategevuskontserdil esinevad Eesti väärisluule viisistaja progerokkansambel Põhja Konn, kus laulab ja mängib klahvpille näosaate võitja Valter Soosalu ning Tartu Üliõpilassegakoor Küllike Joosingu juhendamisel.

Samal teemal

Kontsert toimub gala formaadis, kus publik saab istuda sõpruskondadena laudade ümber, millel on suupisted ja mineraalvesi. Kõrval on avatud ka kohvik, kus saab vajadusel osta muudki. Pileti täishind on 14 eurot. Õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele 10 eurot. Piletid on müügil Piletilevis ja tund enne kontserdi algust kohapeal. Kontserdi patroon on president Arnold Rüütel.

Tartu Tamme lionsklubi on korraldanud alates 2000. aastast kaheksateist heategevuskontserti Tartu Kristliku Noortekodu toetuseks. Hetkel on aga olukord muutunud ning noortekodu saab tänu suurtoetusele hakkama ilma täiendava abita. Seega otsustas Tartu Tamme lionsklubi korraldada XIX heategevuskontserdi Valter Soosalu ettepanekul ning ühisel arutelul TÜ Kliinikumi Lastefondi toetuseks Cassandra ravikulude katmisel.

Nimelt põeb 5-aastane Cassandra üliharuldast nahahaigust nimega bulloosne epidermolüüs, mis esineb ühel lapsel miljonist. Lapse nahk on väga tundlik ning võib kahjustuda iga väiksemagi trauma või hõõrdumise tagajärjel. Lastefond katab heade annetajate abiga Cassandra välismaa ravireiside sõidu- ja majutuskulud ning nahahooldusvahendite ja -ravimite maksumuse. Cassandrast on kirjutanud ka Õhtuleht.

Neile muusikasõpradele, kes ise ei saa kohale tulla, kuid soovivad omalt poolt Lastefondi ja Cassandra ravi rahaliselt toetada, saavad seda teha, annetades raha LC Tartu Tamme arvelduskontole EE852200221014187002 või Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontole EE682200221015828742, lisades mõlemal puhul selgitusse märksõna “Cassandra”.

Samal teemal

27.11.2016
LAHTISED HAAVAD JA PIDEV LÄMBUMISOHT: nelja-aastane tüdruk põeb üliharuldast haigust, mida esineb ühel inimesel miljonist
06.04.2016
GALERII | Heateo jooks kogus väikese Cassandra toetuseks 9529 eurot!
28.06.2015
Pruutpaar annetas pulmamängude tulu haruldase haigusega Cassandrale
06.06.2015
Lastefond jätkab haruldase nahahaigusega Cassandra igakuist toetamist