Nüüd saab hilistelgi õhtutundidel apteegi teenindussaalist vajalikke ravimeid valida.Foto: Alar Truu
Silja Paavle 20. aprill 2018 14:10
Tallinna üks kahest valveapteegist – Tõnismäel asuv ööpäev läbi avatud Tõnismäe Südameapteek pikendas klientide nõustamis- ja teenindamisprotsessi apteegiruumides kuni südaööni.

Öömüügi algusaja hilisemaks lükkamine on tingitud asjaolust, et üha enam külastatakse valveapteeki hilistel õhtutundidel enne südaööd.

Ööpäev läbi avatud Tõnismäe Südameapteegi juhataja Külli Tederi sõnul on kasvanud abivajajate soov ravimite järgi õhtutundidel, mil perearstikeskused ja teised apteegid on juba suletud. „Oleme avatud ööpäev läbi, kuid meie kogemus näitab, et enne südaööd tõuseb apteegi külastatavuse aktiivsus. Inimeste reaalsest vajadusest sündiski otsus pikendada nõustamise ja teenindamise aega apteegi müügisaalis,“ ütles Teder. „Öömüük ehk see aeg, mil vajalikud ravimid saab kätte läbi teenindusakna, kestab südaööst hommikul kella kaheksani tööpäevadel ja kella kümneni nädalavahetusel, mil avame apteegiukse külastajatele taas,“ lisas Teder.

„Öösiti otsitakse enamasti valuvaigisteid ja ravimeid viirushaiguste sümptomite (nohu, köha, palavik) leevendamiseks ning tihti tullakse öösel apteeki ka otse traumapunktist“ loetleb Tõnismäe Südameapteegi juhataja Külli Teder valveapteegi külastamise peamiseid põhjuseid.  Ka seedehäired ja põiepõletik moodustavad suure osa kaebustest, miks öösel tee apteeki ette võetakse.

Tederi sõnul näitab külastajatelt saadud tagasiside, et otsus apteegiruumide lahtioleku aega pikendada, oli õige ja oodatud. Apteegi juhataja sõnul ei pea valveapteegi külastajad muretsema selle pärast, et öösel on ravimid kallimad: „Kõik ravimite ja müügil olevate toodete hinnad on öisel ajal täpselt samad nagu päeval. “

Tallinna valveapteegid asuvad kesklinnas aadressil Tõnismägi 5 ja Lasnamäel aadressil Vikerlase 19.