Terviseuudised

AGU UUDELEPA KAKS AASTAT KOPSUVÄHIGA: „Vähk ei ole häbiasi, see on kuri saatus.“ (59)

Rainer Kerge, 24. aprill 2018, 00:01
AJUKASVAJA ON MINEVIK: „Operatiivmälu ja lühimälu kaovad ära. Lisaks hakkas see kõik ka vaikselt tasakaalu peale – käisin töntsi vanainimese sammuga,“ meenutab kommunikatsiooniõppejõud Agu Uudelepp kurja diagnoosiga kaasas käinud sümptomeid.Foto: Alar Truu
„Kui mulle antakse valida, kas kõndida koleda kolbaga või kõduneda kenaga, siis ma võtan selle esimese variandi,“ muigab Agu Uudelepp (43), kelle otsmikult kaardub poolkuu kujuline operatsiooniarm vasaku kõrva suunas. Kaks aastat tagasi diagnoositi tal, mittesuitsetajal, neljanda staadiumi kopsuvähk, eelmise aasta lõpus opereeriti ajusiire. „Vähk ei ole häbiasi, see on kuri saatus,“ ütleb kommunikatsiooniõppejõud, kolumnist ja ERRi nõukogu liige, kuue ja poole aastase poja ning kahe ja poole aastase tütre isa.

Mis tunne on, kui ajus elab kanamuna suurune kogumik vähirakke?

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

12. oktoober 2019, 14:00
NII VÄHENDAD VÄHIRISKI: spetsialistid soovitavad teha menüüs 7 väikest muutust
8. august 2018, 08:37
Vähiga võitlev Agu Uudelepp läks jälle tööle
10. mai 2018, 11:26
KAHE PÄEVAGA KÜMME TAOTLUST: abipalved ummistavad vähiravifondi postkasti
4. mai 2018, 20:36
HIRMUTAV VIDEO | Medõde näitab mittesuitsetaja terve kopsu ja suitsetaja haige kopsu erinevust

59 KOMMENTAARI

n
nõuanne 26. aprill 2018, 00:00
Et vähjarakkusid tappa kopsus ja ka peas ei tekiks uusi koldeid palun tarvitage võilille juure teed, mitu klaasi päevas.Praegu just paras aeg kevadel ja ka sügisel korjata.Too imeravim on hiljuti avastatud ja katsetatud paljude vähivormide puhul.Too ei sega kasutamast Teile määratud ravimit.
n
no 25. aprill 2018, 09:21
kunagi surid tuhanded haigustesse,mille vastu polnd ravi ega vaktsiine.Praegu on nii vähiga.Aga mingi aeg kindlasti on leiutatud ravim või vaktsiin.Lihtsalt me pole veel nii kaugele arenenud.
Loe kõiki (59)