Terviserada PiritalFoto: Tairo Lutter (Postimees)
Silja Paavle 2. mai 2018 13:05
Üle Eesti terviseradadel algas tänasest väljakutse #rajavallutaja, mille raames kutsutakse kõiki õue liikuma. Eestis on üle saja kodulähedase terviseraja, kus ei ole liikmemaksu ega hapnikupuudust ning mis ootavad liikumishuvilisi kogu aeg. Rajavallutaja kestab 1.-31. mai 

Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhi Alo Lõokese sõnul on #rajavallutaja eesmärk kutsuda inimesi loodusesse värske õhu kätte liikuma sõltumata vanusest, liikumisviisist ja tempost. “On viimane aeg jooksusussid ja rattakingad välja otsida ning astuda tee diivanilt välisukseni. Liikumisrõõm värskes õhus on nakkav ja mõjub nii sulle kui ka kogu perele hästi. Kui on soov mõnel võistlusel rinda pista, siis tasub aga mõelda treenitusele ja valida vastav tempo,” ütles Lõoke.

Terviseradadel on tihe kevadsuvine hooaeg peal ning toimub palju erinevaid matku, jooksu- ja rattasarju ning orienteerumispäevakuid. Suur rajavallutus algab juba täna kl 12 Viljandis, kui joostakse juba 89. Suurjooks ümber Viljandi järve. 2. mail toimub Jõulumäe Tervisespordikeskuses Väärikate Ülikooli õppe- ja liikumispäev. Rajavallutaja raames toimub Tallinnas 3 avatud jooksutreeningut ja üle Eesti kutsutakse 21.-31. mail testima end Cooperi 12 minutilise testiga. 

„Meil on hea meel, et iga aastaga liitub rajavallutajate hulka üha rohkem ettevõtteid ja asutusi, kes oma kollektiivides terve maikuu samuti liikuma kutsuvad. 5 ministeeriumit võistleb omavahel liikumiskilomeetrite kogumises, Eesti Energia valmistub Narva Energiajooksuks, Swedbank rajavallutab ning näiteid on tuua veel. Oma tervise ja hea enesetunde jaoks saab iga inimene ise väga palju ära teha. Selleks sobivadki kodulähedased terviserajad ideaalselt,“ lisas Lõoke. 

Infot #rajavallutaja tegevuste kohta saab facebooki lehelt või liituda otse siin. Lähima liikumisraja leiad siit