Foto: PantherMedia/Scanpix
Ohtuleht.ee 9. mai 2018 15:55
Kui soovid end vormi ajada ja kaalu langetada, pead ühtviisi nii pingutama kui nutikas olema. Seepärast olgu sulle siia spikriks toodud kümme levinudmat apsu kaalulangetamisel, mida tegelikult saab üsna lihtsalt vältida.

 * Sa tarvitad dieet- ja rasvavabu toite.  Tooted, mida nimetatakse dieettoiduks või rasvavabaks, on sageli vaid nimetus. Ka dieet coca-cola on ebatervislik ja rasvavaesed toidud kipuvad olema liiga suhkrurikkad, kirjutab Daily Mail. Kui soovid end vormi ajada, tee töödeldud toitude söömisele lõpp,

* Sa eelistad jõutreeningule kardiotreeningut. asjata. Just jõutreening aitab rasvu lihasteks muuta.

* Usud pikkadesse treeningutesse. Alati ei pea enda vormi ajamiseks tundide kaupa jooksma. Veerandtunnine intensiivne intervalltreening võib anda suurema efekti kui jooksmine.

* sa magad vähe. Kui sa magad öösel kuus tundi, kipud järgmisel päeval liigselt õgima. Püüa vähemalt kaheksa tundi magada.

* Sa sead endale ebarealistlikke eesmärke. Need ei aita sind edasi, need toovad kaasa hoopis pettumuse. Püüa eesmärkide seadmisel jääda realistlikuks.

* Sa ei tee vahet kaalu ja rasva kaotamisel. Rasv muutub lihasteks ja keha ilusamaks, kuid see ei mõju kaalunumbrile.

* Sa ei joo piisavalt vett. Vee joomine on ka enda vormi ajamise juures a ja o.

* Sa kaalud end liiga sageli. Pidev kaalu peal seismine ei vähenda kaalu kriipsuvõrdki. Seda enam, et kaal kõigub ka päeva jooksul, olenevalt sellest, mida sa oled sööbud või millal pissil käinud.

* Sa ei söö piisavalt. Menüü tuleb üle vaadata ja süüa nii palju, kui keha energiat vajab. Liiga vähe söömine tähendab, et sul ei jagu energiat trenni tegemiseks.

* Sa ei söö piisavalt valke. Kui sul on plaan kaalu langetada, vajad sa ka valke. Püüa silmas pidad, et sööksid vähemalt 0,8 grammi valke ühe keha kilogrammi kohta päevas.