Meeled

Sageli paneb alles paanikahäire tööstressile lahendust otsima

Mida teha, et töö ei tapaks tervist? (16)

Silja Paavle, 17. mai 2018, 14:25
Foto: PantherMedia/Scanpix

Et tööiga pikeneb, nõuab see inimestelt enamat, kui nõuti eelnevatelt põlvkondadelt ning kõbus ja konkurentsivõimeline tuleb olla ka kõrges vanuses. Kõik see võib tööd tehes kaasa tuua ebakindlust ja hirme ning vead makstakse sageli kinni oma tervisega. Kuidas aga oma tervist säästa?

Synenergia OÜ psühholoog Anneli Salk ütleb, et võti peitub õiges töös. Selleni jõudmine võib võtta aega, kuid päris kindlasti tasub selle üle hakata mõtlema siis, kui tööl tuntakse end ebakindlalt. Esmalt ongi oluline teadvustada, miks hirmud tekivad. Eesti Koolitus- ja konverentsikeskuse korraldatud Eesti tervisekonverentsil tõi ta välja mõned olulisemad põhjused.

Anneli Salga sõnul võib hirmu ja ebakindlust tekitada olukord, kui inimese isiksus ei sobi tehtava tööga. „Kui tal on terve talupojamõistus, siis ta saab ühel hetkel aru, et ta ei paigutu struktuuri ja talle see töö ei sobi,“ sõnab ta, et see teadmine paneb inimesi uut tööd otsima ja ka midagi meeldivamat leidma. Kuid Eesti inimestel on kombeks ka oma võimekust alahinnata ning seepärast kiputakse rutiini kinni jääma.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11. november 2018, 10:11
Ära mine pensionile ja seksi ohtralt – teaduslik uurimus paljastab, kuidas elada kümme aastat kauem
10. mai 2018, 09:33
10 põhjust, miks PUHATA
5. aprill 2018, 15:05
TÖÖSTRESSILE EI: 3 nippi, kuidas oma tööelus tasakaal leida
23. märts 2018, 07:56
KÜSITLUS: kümnendik töötajaist näeb oma tööst õudusunenägusid