Uudised

Egerti toetuseks saab teha ülekande märksõnaga „Egert“ SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi arvelduskontole EE682200221015828742.

Ravimatult haige poisi päästis uus süda! „Ma ei tunne, et midagi teistmoodi oleks.“ (35)

Kristel Veerus, 17. mai 2018 21:31
JÕUDU TULEB JUURDE: Egert muutub iga päevaga tugevamaks ning seismine või kõndimine on jälle igapäevased asjad.Foto: Stanislav Moshkov
Egert on 16aastane Pärnu poiss, kes valmistub põhikooli lõpetamiseks, tahab tulevikus õppida infotehnoloogiat, armastab trennis käia, muusikat kuulata ja arvutiga mängida. Tavalisest teismelisest eristab teda see, et pool aastat tagasi sai ta endale uue südame.

Egerti ema Helina räägib, et esimesed ohumärgid ilmusid umbes kolme aasta eest, kui Egertil tekkisid südame rütmihäired. „Mina töötasin tol ajal veel Tartus, poisid olid vanaema juures Pärnus ja siis nad helistasid, et kutsusid kiirabi ja Egert viidi haiglasse. Augustis, kui kiirabi tuli juba kolmandat korda välja kutsuda, viidi ta Tartusse. Siis uuriti põhjalikumalt ja selgus, et tal on südames üks lisajuhtetee, mis ära kõrvetati. See tekitaski rütmihäireid,” jutustab Helina.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.04.2018
Südamearst: kas või osa puhkusest peaks olema selline, et ei tee mitte midagi
06.02.2018
Koormustaluvuse langus – esimene märk südametõvest
22.11.2017
Tallinnas avati Eesti esimene südame virvendusarütmia kabinet