Terviseuudised

Haigekassa hakkab hüvitama uusi ravimeid kopsuvähi ja C-hepatiidi raviks (2)

Toimetas Silja Paavle, 22. mai 2018 11:00
Foto: PantherMedia/Scanpix
Haigekassa nõukogu kiitis heaks ravimikomisjoni ettepanekud uute ravimite lisamiseks soodusravimite loetellu.  Alates 1. juulist saab Eesti patsientidele kättesaadavaks uus kopsuvähi ravim ning olulise uuendusena lisanduvad soodusravimite loetellu ka uued C-hepatiidi ravimid. Nende uute ravimite kättesaadavaks tegemisse investeerib haigekassa enam kui 3 miljonit eurot aastas.

Alates juulist lisandub haigekassa soodusravimite loetellu uus kopsukasvaja ravim, mida hakatakse hüvitama 100% soodusmääraga. Seda konkreetset ravimit vajab Eestis üle 50 patsiendi ning haigekassa on neile ravimi soetamiseks planeerinud eelarvesse veerand miljonit eurot.

Läbirääkimiste tulemusel on saavutatud kokkulepe C-hepatiidi ravimite tootjaga, mille tulemusel on haigekassal võimalik alates 1. juulist hakata hüvitama ravimeid neile C-hepatiidiga patsientidel, kellele seni head ravivõimalused puudusid. Seni kasutatud C-hepatiidi ravimid on võimaldanud ravida teatud genotüübiga patsiente, ent ligikaudu kolmandik haigestunutest vajab teistsugust ravimit. Alates juulist hakkab haigekassa ka neile vajalikke ravimeid hüvitama 100% soodusmääraga. Uute C-hepatiidi ravimite hüvitamiseks on planeeritud 3 miljonit eurot.

Samal teemal

04.04.2018
Haigekassa tasus mullu soodusravimite eest ligi 200 miljonit eurot
23.10.2017
Jaanuarist hakkab kehtima lisasoodustus suurte ravimikuludega inimestele
18.02.2016
HARULDASE KOPSUVÄHIGA KIMPUS MEES PETTUS EESTI RIIGIS: "Olen kogu elu olnud aus maksumaksja. Nüüd, kui mul on abi vaja, on see minu probleem."
15.02.2011
Patsientide omaosalus soodusravimite ostmisel on langenud