Peavalu võib leevendada piparmündiõli, kui määrida seda meelekohtadesse.Foto: Vida Press
Ohtuleht.ee 6. mai 2022 05:00
Kuna kõik ei lähe oma peavaludega arsti juurde, siis jääb nii mõnigi migreen diagnoosimata.  Kui sul pea valutab, siis millal on see pingepeavalu, aga millal võib kahtlustada migreeni?

Peavalu põhjuseks võivad sageli olla ilmamuutused, stress, unehäired, aga ka mehaanilised põhjused, näiteks liiga tugev juuksekumm. Ka rühivead  ja hormonaalse tasakaalu häired võivad viia peavaludeni, kirjutab ajakiri Lisa.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

R 14. juuni 2018 03:40
Migreeni tunnen ära nägemise halvenemisest mõned tunnid enne peavalu. Justkui oleks mustad augud silme ees ja uimane olemine. Kui kohe saan korraliku koguse ibuprofeeni võetud siis võimalus, et ei lahe hulluks. Kui aga peavalu ühel poolel silma taga juba hakkab pole muud teha kui voodis lamada vaikses ja pimedas ja aina vett juua... peale seda jääb mitmeks päevaks valus koht pähe mis kummardamisel ja tugevamate sammude tegemisel tunda annab. Päris kohutav asi.
Nipi 30. november 2020 08:40
Mul täpselt sama lugu, algab ka ühe silma tagant, kui hiljaks jään rohtudega, olen mitu päeva zombie ja kui suurem hoog möödas on pea väsinud ja tuim.

SISUTURUNDUS