Terviseuudised

ENDINE KIIRABIARST: allergia putukate nõelamise vastu võib tekkida suvalisel eluhetkel (3)

Reti Jõerand, 19. juuni 2018, 09:30
Foto: Aldo Luud

„Mesilaste, herilaste ja vapsikute nõelamise tagajärjel tekkiv allergia on ikka hull. See on tõsiselt ohtlik. Üks tõsisemaid allergiad üldse, mis siin Eestis on,“ sõnab endine kiirabiarst Mare Liiger.  

Suviste soojade ilmadega ilmuvad välja ka mesilased ja herilased (sh vapsikud), kes võivad enesekaitseks inimest nõelata. Iseenesest pole nõelamine mitteallergikule ohtlik. Punetus ja  paistetus lähevad üle, kui torkekohale midagi külma asetada. Teine lugu on inimestega, kellele tekitab mürk allergilisi reaktsioone.

Liiger toob välja, et allergia võib tekkida igas eas ja kujuneda välja pikkamööda. „Kui inimene muutub allergiliseks, siis see tähendab, et ta on võinud saada oma elu jooksul mesilase või herilase käest mitu korda pista. Ühtäkki hakkab aga allergia tasapisi avalduma ja reaktsioonid hullemaks minema. Näiteks hakkab inimesel peale igat nõelamist kergelt tekkima turse või läheb kas käsi või jalg paiste. Siis hakkab juba tekkima näo- ja keeleturse, vererõhk langeb, samuti ka hingamisraskused kuni teadvuse kaotuse ja surmajuhtumiteni välja.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. juuli 2020, 12:00
AI, MESILANE NÕELAS! 8 võtet, mis toovad kiirelt leevendust
25. august 2018, 00:01
VÕITLUS HERILASTEGA: mida kodukootum vahend, seda tõhusam
11. august 2018, 08:03
TRAGÖÖDIA: Itaalias tappis herilane turisti
9. august 2018, 15:11
HERILASED EI ANNA RAHU: valmista ise lihtne püünis