Terviseuudised

Suri vähiravifondilt abi saanud 35-aastane pereema. Naise heaks annetasid sajad inimesed (93)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 27. juuni 2018 11:13
Foto: facebook.com/kingitudelu
Kahe poja ema Maily Luberg vajas võitluses ägeda lümfoidse leukeemiaga ravi, mille rahastamisest oli haigekassa keeldunud. Teda aitas vähiravifond "Kingitud elu", kirjutatakse fondi Facebooki-lehel.

Kuid aprilli alguses tunnistas Maily, et on saanud arstilt kurva uudise: ravim ei ole toiminud. Vähk oli arenenud liiga kaugele. 

Oli veel õhkõrn võimalus saada välismaale katseravile, kuid luhtus seegi. 
"Edasi polegi enam midagi... Arsti sõnul tavameditsiinis mulle enam ravi ei leidu. Hetkel elangi päev korraga ja oleme otsustanud proovida alternatiivseid variante. Kaotada pole enam midagi.

Ma olen siiralt tänulik nii teile, kui ka kogu Eesti rahvale, kes mulle appi tulid lootuses, et ehk siiski...  Ma poleks iialgi uskunud, et on nii palju häid inimesi. 
Teie fond on lihtsalt ime. Ma siiralt loodan, et teie käest saavad abi kõik, kellel seda vaja. Teisalt loodan,et teil ei oleks ühtegi abivajajat."

Nii kirjutas Maily aprilli alguses. Jaanilaupäeval ta lahkus. 

Maily abikaasa Marek kirjutab fondi Facebooki lehel: "Meeletult suur lootus ja rõõm, mille saime aasta alguses tänu vähiravifondile, on asendunud nüüd äraütlemata suure kurbuse ja ahastusega.

23. juunil, natuke pärast südaööd lahkus siit ilmast taevastele radadele meie palavalt armastatud ema ja abikaasa Maily Luberg.

Kahjuks pidime tõdema kurba tõsiasja, et hirmkallis ravim, mille tänu teie abile soetada saime, ei osutunud piisavalt efektiivseks, et Mailyt päästa.

Meie puhul ei andnud ravim küll soovitud tulemust, kuid sellest saadud lootus ja usk inimestesse on kaaluka tähendusega kogu meie perele."

Abikaasa tänab kõiki, kes panustasid Maily tervenemislootusesse nii raha, aja kui ka lihtsalt heade mõtete ja soovidega. "Meile tähendas see palju. Maily oli vapper ja lootis kuni viimase hetkeni, et ehk siiski see haigus otsustab ka sellel korral alistuda."

Vähiravifond on sel nädalal mõtetes Maily perega. "Me ei saa garanteerida kellelegi elupäevi ega tervist. Küll aga saame oma annetajate toel kinkida kõikidele lootuse ja võimaluse," kirjutab fond sotsialameedias. 

Samal teemal

20.07.2018
Vähiravifond on aidanud haigeid poole aastaga üle 1,1 miljoni euroga
03.07.2018
VIIMANE ÕLEKÕRS: vähiravifond "Kingitud elu" on aidanud ligi 500 inimest
13.06.2018
Pardiralliga kogunes vähilaste toetuseks ligi 214 000 eurot 
08.06.2018
FOTOD | Kersti Kaljulaid võõrustas Kadriorus vähiravifondi vabatahtlikke