Terviseuudised

Bakteriga saastumise oht: Härmavili maisi sisaldavad tooted eemaldati müügilt (4)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 6. juuli 2018, 16:42
Eestis ei ole tagasikutsutavate maisi sisaldavate toodete söömisest keegi haigeks jäänud. Foto: Kerem Yucel / Freeimages
Härmavili kutsub tarbijatelt ja kauplustest tagasi maisi sisaldavad köögiviljasegud, mille on tootnud Greenyard. 

Rahvusvaheline toiduainetööstuse ettevõte Greenyard kutsub tagasi oma Ungari tehases toodetud külmutatud köögiviljatooted võimaliku listeeriabakteriga (Listeria monocytogenese tüvi) saastumise tõttu. Seoses sellega kutsub Härmavili ettevaatusabinõuna tarbijatelt ja kauplustest tagasi maisi sisaldavad köögiviljasegud, mille on tootnud Greenyard. Teisi Härmavilja tooteid saastumise oht ei puuduta.

 Tagasikutsutavad tooted on:

  • Panniroog, Härmavili 400 g
  • Hernes, mais, porgand, Härmavili 400 g
  • Praadimissegu kartuliga, Härmavili 400 g
  • Mais, Pinguin 2,5 kg

 Toote tagastamiseks tuleb kirjutada aadressil info@härmavili.com. Kaubanduspartneritel on palutud tooted müügilt eemaldada.

Samal teemal

 Greenyard kutsub ettevaatusabinõuna tagasi tooted, mis on valminud 13.08.2016–20.06.2018. Greenyard on nende toodete tootmise ajutiselt peatanud.

Teadaolevalt ei ole Eestis nende toodete tarbimisest tulenenud haigusjuhtumeid esinenud. AS Balbiino teeb toodetele regulaarselt laboratoorseid analüüse, testides muuhulgas ka listeeriabakteri esinemist, kuid ei ole seda oma kontrollide käigus tuvastanud.

 „Toodete tagasikutsumine ei tähenda, et need on tegelikult saastunud, kuid rakendame võimalikult palju ettevaatusabinõusid, sest toiduohutus on meile esmatähtis. Kutsume need tooted kaubandusest ja tarbijatelt tagasi ning palume neid mitte tarbida. Vabandame klientide ees tekkinud olukorra pärast,“ ütles Härmavilja tootejuht Helena Alesma.

Toodete põhjalikul kuumutamisel listeeriabakter hävib, kuid neid tooteid ei tohi tarbida. Ilma põhjalikult läbi keetmata toodet ei tohi kompostida ega ära visata.