Terviseuudised

Haiglajuhi hinnangul areneb Eesti meditsiin arstide soovi, mitte patsientide vajaduste järgi

PEEP PÕDDER: maapiirkondades peaks liikuma arstid, mitte sünnitajad (20)

Pealinn, 11. juuli 2018, 11:24
Dr. Peep Põdder  Hendrik Osula / Ekspress Meedia
"Maakondlike sünnitusosakondade probleem oleks õige lahendada niimoodi, et ei liiguks sünnitajad, vaid hoopis arstid," sõnas Jõgeva haigla juht dr Peep Põdder ajalehele Pealinn.

"Meie meditsiinis üks suuremaid vigu on see, et meil meditsiin jaotub arstide asukoha järgi, mitte patsientide asukoha järgi. Üldiselt on tervishoiusüsteemile odavam liigutada arste, aga arstidele on see ebamugavam."

Arstide mugavus kaalub üles patsientide õigused

Põdder selgitas, et hea sünnitusabi osutamiseks on arstidel vaja ka praktikat, mida ainult väikses kohas paikal olles saada on raske. "300-350 sünnitust aastas oleks see, mis võimaldaks hoida professionaalsust juhul, kui on kohapealsed arstid. Maakondlike sünnitusosakondade probleem oleks õige lahendada niimoodi, et mitte ei liiguks sünnitajad, vaid liiguks arstid," sõnas ta. "Tuleks anda võimalus maakonnas töötaval günekoloogil või naistearstid teha kasvõi kuu aega suuremas kohas, kus on sünnituste kordsus suurem, või vastupidi liigutada suure sünnitusmaja arsti mingiteks valveteks Valka."

Põdderi hinnangul on Eesti meditsiinis esikohal pigem arstide, kui patsientide vajadused. "Meie meditsiinis üks suuremaid vigasid on see, et meil meditsiin jaotub arstide asukoha järgi, mitte patsientide asukoha järgi," tõdes doktor. "Üldiselt tervishoiusüsteemile odavam tuleb liigutada arste, aga arstidele on see ebamugavam."

Refereeritud artikli täistekst Pealinnas.

20 KOMMENTAARI

m
Millisest... 12. juuli 2018, 13:26
...küll selline "arvamusliider" välja otsiti?
k
Kaarin 11. juuli 2018, 19:44
Kulla kommenteerijad lugege ikka artikkel korralikult läbi ja saage ka sisust aru. isiklikult ei tunne seda arsti aga tema mõtte käik ja arutelu arsti...
(loe edasi)
Loe kõiki (20)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee