Hea nõu

KUIDAS SAADA ROHKEM SEKSI? Lisa menüüsse neid sööke! (46)

Õhtuleht.ee, 7. veebruar 2021 15:00
Foto: Vida Press
Seda on peetud pigem naljaks, et mereandide ja austrite söömine lisab seksisoovi. Kuid värske uuring väidab, et see võib olla isegi tõsi.

Inimesed, kes söövad palju kala ja teisi mereelukaid, seksivad sagedamini ja rasestuvad kiiremini  võrreldes nendega, kes ei söö nii palju mereande. 

Uuringus jälgiti üle 500 paari, kel oli soov lapsi saada. Neil paluti kirja panna oma toiduvalik aasta jooksul või kuni naine jäi rasedaks.

Uurijad avastasid, et neil paaridel, kes sõid mereande vähemalt kaks korda nädalas, õnnestus kergemini rasedaks jääda, kui paaridel, kes sõid mereande korra või paar kuus.

Paaridest, kes sõid rohkelt mereande, jäi aasta jooksul rasedaks 92%. Paaridest, kes ei söönud sageli mereande, jäi aasta jooksul rasedaks 79%. 

Need, kes sõid sagedamini mereande, olid ka sagedamini vahekorras, mis võib seletada, miks sellistel paaridel õnnestus kergemini lapseootele jääda. Arvestades ka eelnevalt tehtud uuringuid, peavad teadlased võimalikuks, et mereandides ja kalas sisalduvad tervislikud rasvad soodustavad viljakust.

Teine võimalik selgitus on see, et inimesed, kes eelistavad kala, elavad ka muus mõttes tervislikku elu, mis samuti mõjutab viljakust ja ka seksihimu. 

Menüüsse tasub lisada ka mereande. Foto: Vida Press

Allikas: Iltalehti

Samal teemal

02.09.2021
HOIA HELLALT VAGIINAT! 3 asja, mida naine ei tohiks pärast seksi kunagi teha
01.08.2021
KAS TÕESTI LIIGA PALJU? 6 tunnust, et oled seksisõltlane ja vajad ehk abi
30.07.2021
MUUST ENAM EI MÕTLEGI? Need neli küsimust paljastavad, et oled seksisõltuvuse küüsis
10.07.2021
ÄRA HÄBENE! Selline on õrna intiimpiirkonna õige hoolitsus