Terviseuudised

Vähiravifond on aidanud haigeid poole aastaga üle 1,1 miljoni euroga (2)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 20. juuli 2018 13:55
Vähiravifond osaleb peaaegu kõikidel suurematel rahvaüritustel, et anda külastajatele võimalus teha annetusi.Foto: Erki Pärnaku
Vähiravifond toetas 2018. aasta esimesel poolaastal rekordilise hulga abivajajaid – koguni 114 haiget.

Annetustena kogunes fondi poole aastaga kokku ligi 1,2 miljonit eurot – kaks korda rohkem kui mullu esimesel poolaastal. Fondini jõudvate abitaotluste hulk purustab järjest uusi rekordeid. Kui eelmisel aastal toetas fond 100 inimest, siis tänavu on ainuüksi poole aasta jooksul abisaanuid rohkem. Kui veebruaris ja märtsis laekus fondi keskmiselt 15-20 abitaotlust kuus, siis viimastel kuudel keskmiselt üks taotlus iga päev. 

Samal teemal

 Abisaajad elavad peaaegu igas Eesti maakonnas. Noorimad toetusesaajad on olnud 30ndates pereisad ja pereemad. Näiteks sel nädalal kutsus “Kingitud elu” üles toetama 38aastast Tallinna pereema Marinat, kelle ravi toetuseks panustasid 400 inimest kahe päevaga üle 14 500 euro. 

 "Vähiravifondist on saanud rahvaliikumine, mis hoolitseb, et kedagi ei jäeta oma murekoormaga üksi ja kõik Eesti inimesed saavad hädavajaliku vähiravi, lootuse ja võimaluse elada,” ütleb vähiravifondi Kingitud elu juhataja Toivo Tänavsuu. "Surve fondile järjest suureneb. Meie vastutus suureneb. Kuid samas vaatame suure tänutundega, et kasvavad ka annetused – kasvab Eesti inimeste heategude summa. Nii oleme nelja ja poole tegevusaasta jooksul kõigele vaatamata saanud toetada absoluutselt kõiki abivajajaid, kes kuuluvad fondi sihtgruppi. Keegi neist ei ole jäänud ukse taha."

Fond kutsub kõiki Eesti inimesi üles jõukohase püsiannetusega - olgu või 1 euroga - igakuiselt vähihaigeid toetama. Veebilehel www.kingitudelu.ee/annetajale saab pangalinkide kaudu püsiannetuse vormistada loetud sekunditega.