MMSFoto: Vida Press
Ohtuleht.ee 20. juuli 2018 17:09
Terviseamet tuletab meelde, et MMS nime all propageeritav naatriumklorit on tugev oksüdeerija, mis muundatakse happelistes tingimustes kloordioksiidiks. Ainet kasutatakse enamjaolt tööstusliku pleegitus- või desinfitseerimisvahendina ning selle tarvitamine võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi.

Terviseameti mürgistusteabekeskuse juhi Mare Oderi sõnul peaks inimene, kes peale kloordioksiidi või seda sisaldava MMSi tarbimist end halvasti tunneb, koheselt abi otsima. "Aine võtmisega kaasneda võivad kõhuvalu ja oksendamine pole mitte märk alanud puhastusprotsessist, vaid tegemist on esmaste mürgistusnähtudega," ütles Oder, kelle sõnul ei ole kloordioksiidi tervendavat mõju ühegi uuringuga tõestatud.

Mürgistusteabekeskus on alates 2009. aastast saanud mitmeid telefonikõnesid mürgistustest, mille põhjuseks on MMSi tarbimine - näiteks oli vanaema mures lapselaste pärast, kellel tänu MMSi manustamisele olid katki suunurgad ning kes kannatasid oksendamise ja kõhulahtisuse all. Üks täiskasvanu kurtis aga peale viie tilga MMSi tarbimist kõhulahtisuse, uimasuse, iivelduse ja kurguvalu üle.

Näonahale MMSi määrinud 34aastane naisterahvas avastas hommikul nahalt pruunikad laigud, 31aastast meest hakkas peale paarinädalast MMSi tarbimist vaevama iiveldus ja kõhuvalu. Paar kuud kloordioksiidi võtnud 39aastane naine pöördus mürgistusteabekeskuse poole, kaevates pidevat oksendamist ja kõhulahtisust, samuti tegi naise murelikuks pidevalt tekkiv külm higi. 75aastane naine sattus aga MMSi võtmise tagajärjel haigla erakorralise meditsiini osakonda.

"Meie hinnangul on tegemist mürgiga, mille tarbimine pole ühegi tervisehäda korral põhjendatud. Terviseküsimustes tuleb kindlasti pidada nõu oma perearsti ja –õega, mitte otsida infot internetifoorumitest või kahtlase väärtusega preparaatidest," ütles Oder, kelle sõnul ei tohi mitte mingil juhul lahust anda tarbimiseks lastele. "Lapse organism on väga õrn ja haavatav. Seetõttu peetaksegi lapsele teadliku ja tahtliku tervisekahjustuste tekitamist lapse väärkohtlemiseks, mille eest on võimalik võtta vanemad või lapse hooldajad vastutusele."

Mürgistuste kahtluse või mürgistuste korral on võimalik infot ja nõu küsida terviseameti mürgistuse infoliinilt 16662, kuhu helistamine on anonüümne, kõnedele vastatakse ööpäevaringselt kõikidel nädalapäevadel.

Kloordioksiidi tarvitamine sai alguse Ameerika Ühendriikidest, kus Louis Daniel Smith tõi 2007. aastal turule MMSi ehk Miracle Mineral Supplement-nimelise preparaadi. Smith mõisteti USAs 2015. aastal süüdi vandenõus, smugeldamises, valesti sildistatud kemikaali ravimina müümises ja kelmuses.

Samal teemal

Kommentaarid  (20)

28. juuli 2018 10:53
Tegelikult on kõik teaduslikult uuritud ja need kes ütlevad et MMS on mürk siis võiks ennast harida mitte teisi lolliks sõimata!Samahästi võin mina öelda,et pool inimgonda tapab ennast tablettidega kuna usuvad kinnisilmi arsteja meditsiini,kuigi tegelt on tõestatud et osad tapletid tekitavad haigusi,kreemid tekitavad vähki,toitudes leidub mürkaineid jne.Enne kui ajakirjadusega kaasa kraaksute õppige füüsikat ja tehke endale selgeks kes räägivad tõtt kes keerutab tolmu lambist kui te ei viitsi ega taha selles valdkonnas ennast harida siis ei ole vaja ka räusata ja ennast lolliks teha :) Ka arstid ei ole mingid eksperdid nemad räägivad seda mis neile on õpetatud ja mõndalel on ültse kama oma patsiendist !
Sama mõttetu, kui usklik ja ateist vaidleksid, kas Jumal on olemas või ei 22. juuli 2018 13:35
Kes siin siis kirjutavad?
Osa, kes usuvad sellesse ja teine osa, kes naeravd välja.
Isiklikult ma ei saa sellest aru, miks osa pideval joob seda vett? Mõne aja möödudes peaks ju inimene terve olema?
Ka kulmetushaigustest paraneb inimene ise, võta sa siis kinni, kas MMS oli abiks.
Ma ehk võtaksin ka, kui parandamatult haige oleks ja arstik käed üles on tõstnud. Muidu ei julge küll riskeerida, et mu kasulikud soolekepikesed jm toreda mikrofloora seedeelundkonnast ära hävitab.
Silma tilgutada küll ei julge - mul on ainult kaks silma antud kogu eluks. Kuigi väidetakse, et päras nägemine paranes.
Las olla inimestel see usk MMS-i - ehk aitab ka see. Keelata nagunii ei saa ju. Suhteliselt uus asi ka, eriti pärast Võrno saade see uus puhang, kui tuhandeid grupiga liitus. Võib-olla viie, kümne aasta pärast selgub mingi tõde.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS