Hea nõu

VEDAS ALT? 9 sagedast põhjust, miks erektsioon on nii vilets  

Ohtuleht.ee, 6. veebruar 2021 14:00
Nii mõnigi tööl edukas mees ei pruugi nautida edu magamistoas - põhjuseks stress. Foto: Vida Press
Nii mõnelgi mehel on halb komme tegeleda tervisega alles siis, kui häda on juba käes. Mida peaks oma tervisest teadma, et magamistoas tasemel olla?

 Ravimid

Meeleoluhäirete ja vererõhuravimid, tugevad valuvaigistid ja allergiaravimid võivad põhjustada erektsioonihäireid. Mõjuda võib isegi retseptivaba allergiaravim. Uuri infolehelt ravimi kõrvaltoimete kohta ja pea nõu arstiga, kas rohud võivad mõjutada su erektsiooni.

Foto: Erki Pärnaku

Liigne kehakaal

Vöökohale kogunenud rasv on seotud madalama testosteroonitasemega. 100-sentimeetrine vööümbermõõt on potentsile kaks korda suurem risk kui 90-sentimeetrine vööümbermõõt. Liigsest kehakaalust saad lahti, kui liigud rohkem, sööd tervislikumalt ja tarvitad vähem alkoholi. 

Suitsetamine

Kes ei teaks, et suitsetamine on tervisele kahjulik, kuid harva teatakse, et see võib märkimisväärselt halvendada ka erekstiooni.

Foto: Pixabay

Stress

Nii mõnigi tööl edukas mees ei pruugi nautida samasugust edu magamistoas. Põhjuseks on stress. Töönarkomaanid ka magavad halvemini ja liiguvad vähem.

Unepuudus

Suuprobleemid

Suurbritannias tehtud uuring näitas, et viiest erektsioonihäirete all kannatavast mehest neljal oli ka igemepõletik. Nii et hoia hambad ja igemed korras!

Liiga palju alkoholi

Purjus peaga ei tule paljudel meestel magamistoas midagi välja. Lahendus on lihtne: võid juua klaasi või kaks, aga siis peaksid lõpetama, kui tahad magamistoas tasemel olla.

Petmine

Kõrvalsuhted võivad tekitada nii halba enesetunnet, et kodus tekivad erektsioonihäired. Nii nagu mis tahes suure mure ja stressi korral.

Arvuti süles

Kui sul on halb komme hoida läpakat süles, võib selle soojus teha kahju sinu peenisele. Arvuti soojendab munandeid, spermatoodang on häiritud ja testosteroonitase langeb. Et vältida riske, hoia arvuti pigem laual.

Allikas: Iltalehti

Samal teemal

25.09.2021
SEKSUAALTERAPEUT SOOVITAB: parema orgasmi nimel kõrvalda kodust need segajad!
18.09.2021
KAS OLED PROOVINUD? Siin on kõige tuntumad valed  eneserahuldamise kohta!
12.06.2021
SEKS KULDSES EAS? Naudi mõnuga, aga arvesta nende 13 olulise seigaga!
15.05.2021
PINGUTAD, AGA RAHULDUST IKKA POLE? Ületa need 14 takistust, et naise orgasm oleks täiuslik!