Hea nõu

AEG MUUTUSTEKS? Halb abielu rikub tervise, eriti meestel (37)

Ohtuleht.ee, 1. jaanuar 2019, 12:00
Tülitsemine rikub tervist samamoodi nagu suitsetamine ja joomine. Foto: Vida Press
Kui väike sõnasõda võib olla isegi kasulik ja kuulub paarisuhte arengu juurde, siis vilets suhe ja pikad lahenduseta konfliktid võivad lausa haigeks teha. Eriti mehi. 

Riidusid ei pea vältima ja need on tegelikult kasulikud, kuuludes  paarisuhte arengu juurde. Riiud on üks parimaid  viis, kuidas õppida. Need aitavad paaril suhelda ja ausad olla. 

Kuid pikad lahendamata konfliktid hakkavad lõpuks tervist rikkuma.  Nevada ja Michigani ülikooli uurijad jälgisid 373 paari 16 esimese abieluaasta vältel. Uurimuses pöörati tähelepanu suurtele erimeelsustele, näiteks  lastekasvatuse ja raha kasutamise suhtes.

Uuringus osalenud inimestel paluti vastata küsimustele, mis puudutasid une kvaliteeti, närvilisust, peavalusid ja kuidas tervis mõjutas nende töötegemist.

Riiud on sama kahjulikud kui suitsetamine ja joomine

Selgus, et pikad riiud mõjutasid negatiivselt nii naisi kui mehi, kuid uuringus leiti, et halb abielu mõjutab eriti palju mehi. Eelnevad uuringud on näidanud, et ka hea abielu avaldab mehele suuremat mõju kui naisele, st mees võidab heast abielust rohkem kui naine. 

Uurijad väidavad, et rohke tülitsemine võib olla tervisele sama kahjulik kui halvad elukombed  -  suitsetamine ja joomine. Riiud on tervisele eriti kahjulikud, kui osapooled on vihased või riidlevad ikka ja jälle sama asja pärast mingit lahendust leidmata.

Pidevad riiud mõjutavad vaimset tervist, stressi ja söögiisu. Pikapeale hakkab see mõjutama kogu heaolu.

Varasemad uuringud on näidanud, et abielu mõjub hästi nii füüsilisele kui vaimsele tervisele. Kuid kasu ei too mitte abiellumine, vaid ikka see, kuidas abielus suhtutakse teineteisesse.

Samal teemal

1. jaanuar 2020, 10:00
LUGEJATE LEMMIK 2019 | NII OLED ÕNNELIKUM! Need 8 tegevust tõmbavad ligi häid asju ja tundeid
16. november 2019, 15:00
SUGULASED KÄIVAD NÄRVIDELE? Viis olulist teemat, mille pärast iga paar peaks riidlema
4. november 2019, 05:00
JÄLLE PEA VALUTAB! Mis aitab kõige paremini pingepeavalu vastu?
25. september 2019, 05:00
NII LÄHEB ELU PAREMAKS! Korda neid väge sisaldavaid lauseid, mis muudavad elu

;