Terviseuudised

KAHTLASED LUBADUSED: vagiina noorendamise asemel hoopis põletus (6)

Ohtuleht.ee, 5. august 2018, 10:00
Teatud seadmed, millega lubatakse vagiinat noorendada, võivad tekitada hoopis põletusi ja valu. Vida Press
USA toidu- ja ravimiamet (FDA) hoiatab, et teatud seadmed, mille abil lubatakse naistele vagiinat noorendada, võivad olla ohtlikud ja põhjustada palju kõrvaltoimeid.

Teatud firmad toodavad ja reklaamivad seadmeid, millega lubatakse vagiinat noorendada menopausi sümptomite, seksuaalprobleemide või uriinipidamatuse korral. Kuid FDA hoiatab, et nende tõhususes ja ohutuses ei saa kindel olla, kirjutab CNN.

Nendes seadmetes kasutatakse tavaliselt laserit või raadiolaineid ning  litsenseeritud günekoloogid kasutavad neid näiteks teatud vähieelsete seisundite või tüügaste raviks.

Kuid nende nende seadmete kasutamine menopausist tingitud häirete korral pole heaks kiidetud. Samuti pole neil FDA heakskiitu seksuaalse tundlikkuse vähenemise või uriinipidamatuse korral.

FDA hoiatab, et seadmete kasutamine valel otstarbel võib viia tõsiste tagajärgedeni, nagu näiteks põletused, valu seksi ajal, krooniline valu.

FDA on väljendanud vastavaid seadmeid tootvatele firmadele oma muret ebaõige turunduse pärast, mis pakub vagiinanoorendamise protseduure. Kui firmad sellele 30 päeva jooksul ei reageeri, lubab FDA astuda järgmisi samme ja rakendada jõulisemaid meetmeid.

Asi on ohtlik ka seetõttu, et naised võivad loobuda valede lubaduste tõttu õigest ravist, mis aitaks neid tõsiste tervisehäirete korral.

Samal teemal

9. mai 2019, 07:00
NAGU KAKTUS OLEKS PÜKSIS? Äkki pesed vagiinat liiga sageli?
26. detsember 2018, 09:00
KAS TEADSID? Mis juhtub vagiinaga, kui sa ei seksi?
14. detsember 2018, 11:49
Ida-Tallinna Keskhaigla aasta arstiks valiti naistearst Mall Varvas
3. juuli 2018, 16:52
Imeline kortsleht: taim, mis vähendab valu, noorendab ja ravib

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee