Hea nõu

Mis juhtub, kui juua iga päev õlut? (22)

Ohtuleht.ee, 19. jaanuar 2019, 11:49
Kui õllejoomine saab igapäevaseks harjumuseks, hakkavad kogused kergesti suurenema. Vida Press
Mõte kosutavast õllest võib tunduda mõnus. Kas õlut võib juua iga päev? Kuidas see mõjub tervisele?

Kuigi õllel on ka kasulikke omadusi, ei tohiks seda rüübata iga päev - osadel inimestel võib olla alkoholismiks geneetiline soodumus, kuigi nad seda ise ei tea. Ja on risk, et juues õllekogused kasvavad. Uuringud näitavad, et alkoholi tekitatud kahju on otses seos joodud kogusega.

Kes harjub jooma päevas ühe õlle, hakkab kergesti jooma rohkem - eriti siis, kui koju on soetatud varusid. Sama efekt on ka veinil. Inimene mõtleb ju sageli, et peab veinipudeli tühjaks jooma, sest muidu läheb ju jook raisku.

Kui igapäevase joomisega kaasneb ka seltsielu, näiteks juuakse koos kolleegidega pärast tööpäeva, tekib harjumus rohkem juua veelgi kergemini.

Alkohol ja tervis

Alkoholiga liialdamine kahjustab südameveresoonkonda. Alkohol tõstab vererõhku ja sellega  liialdamine lisab rütmihäirete riski. Kes ei teaks, et alkohol kahjustab ka maksa.

Samas on uuringud näidanud, et mõõdukatel alkoholitarbijatel on suremus südamehaigustesse väiksem kui täiskarsklastel. Kuid asjatundjad on ühel meelel, et alkoholi ei tohi juua südamehaiguste ennetamiseks, kuna alkoholil on ka palju ebasoodsaid toimeid.

Naistel soovitakse mitte ületada päevas üht alkoholiannust (0,33 l pudel) ja meestel mitte ületada kaht annust alkoholi.

Iga päev juua siiski ei tohiks: nädalas soovitatakse hoida vähemalt kolm järjestikust alkoholivaba päeva.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee