Terviseuudised

LUGEJA MMSi MÕJUST: tõestisündinud lugu platseeboefektist ja katkisest külmikust (10)

Ohtuleht.ee, 23. august 2018, 17:39
Kui inimesele öelda, et põhimõtteliselt saabub surm loetud tundide jooksul, siis tal võibki reaalselt halb hakata.Foto: Vida Press
Kas MMS-i toime põhineb platseebol ehk usul selle ravitoimesse? Lugeja räägib MMS-i uskujatele oma kogemusest.

Platseeboefekt ehk usu jõud on väga tugev argument. Meil oli töö juures ammoniaagileke baarikülmikust. Selline väike külmik, kus hoitakse paari veinipudelit. Haises.

Üks töötaja vedas selle õue ja asi lahenes. 

Samal teemal

Siis tuli üks "tark" inimene ja hakkas seda õnnetut hurjutama, et kas ta ei tea, et ammoniaak on mürgine, kohe tekib kopsuturse, ajuturse jms. No et põhimõtteliselt surm saabub loetud tundide jooksul.

Ja sellel, kes külmiku ruumist välja viis, hakkaski paha. Kohe täitsa paha, istus pingile, higi hakkas voolama, süda puperdas. Hingeldas. Kutsuti kiirabi, viidi haiglasse. Kontrolliks.

Järgmine päev tuli aga külmikufirmast töömees ja ütles, et tegemist on kodumajapidamises kasutatava gaasiga, mis sisaldab ammoniaaki nii väikeses koguses, et ka kümme katkist külmikut ei teeks veel inimesele häda. Et ta puutub iga päev nende katkiste külmikutega kokku ja hingab seda ammoniaaki iga päev sisse. Pole isegi nohusse jäänud.

Sai siis seda ka haiglas olevale töötajale edasi öeldud ja tal hakkas kohe parem. Järgmine päev oli tööl, nagu poleks midagi olnudki.

Tõestisündinud lugu platseeboefektist.

10 KOMMENTAARI

M
........ 24. august 2018, 15:20
Miks ei tehta statistikat Coca-cola kohta,et kui palju vigaseid ja surnuid on? Joodetakse mõnuga seda lastele aga nüüd mms nii suure kella küljes.Ära hakkab tüütama ja rumalad on just need,kes sellest kogu aeg kirjutavad.
j
Jason 23. august 2018, 21:30
Teeme kohe ühe asja selgeks!
Platseeboefekt EI OLE "usu jõud"!
Platseeboefekt on väga lai mõiste, mis üldiselt tähendab organismi paranemisv...
(loe edasi)
Loe kõiki (10)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee