"Kui mõõdad vererõhku ja keegi astub tuppa sisse, et midagi olulist teatada, siis tuleb mõõtmine katkestada ja seda hiljem uuesti teha," ütleb kardioloog Margus Viigimaa.Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Sirje Maasikamäe 3. mai 2021 16:58
Kardioloog Margus Viigimaa ütleb, et kui patsiendid näitavad, kuidas nad vererõhku mõõdavad, teevad nad sageli viis-kuus viga. Järgi neid südamearsti soovitusi, et saaksid õiged näidud!

  • Istu enne mõõtmist viis minut. 

  • Ära jutusta mõõtmise ajal. Kui mõõdad parasjagu vererõhku ja keegi astub tuppa sisse, et midagi olulist teatada, siis tuleb mõõtmine katkestada ja seda hiljem uuesti teha. Eriti siis, kui tuppa astuja toob halva uudise – see võib tõsta vererõhku kuni 30 ühikut.

  • Mõõda vererõhku alati kaks korda. Kui kahe mõõtmise vahe on suurem kui 10 mmHg, siis peaks tegema veel ka kolmanda mõõtmise.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (78)

Eino Taruk 29. detsember 2019 14:36
"Istu enne mõõtmist viis minut. Ära jutusta mõõtmise ajal." Mitte ükski perearst pole rõhku mõõtes neid reegleid täitnud! Kardioloog (!) küsis rõhumõõtmise ajal rahulikult küsimusi. Mis toimub, arstid ei tea mis teevad ja räägivad?!
kodanik 29. detsember 2019 12:42
mina ei saa vererõhu tablette võtta nii nagu arst on soovitanud.Mul on perioodid,kus vererõhk on madalam.Kui ma võtan sel ajal kui vererõhk on madal sama tugevusega tableti,mis arst kirjutas,siis läheb vererõhk nii madalaks,kus alumine vererõhk on alla 60-ne.Siis olen sunnitud selle perioodi olgu 1 kuu või kaks poole vähem normist rohtu võtma.Kui vererõhk jälle tõusma hakkab,võtan jälle arsti poolt väljakirjutatud annuse niikaua,kui jälle liiale läheb.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS