Hea nõu

SILMAD TÕMBLEVAD IMELIKULT? See on kõige tavalisem põhjus! (7)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 10. november 2020 07:00
Et silmad ei tõmbleks, on spetsialistide põhiline soovitus vältida pinget ja stressi ning erguteid, näiteks kohvi.Foto: Vida Press
Võib-olla on sul juhtunud nii: äkki hakkab silmalaug tõmblema ja sa ei saa selle vastu midagi teha. See võib kesta mõne sekundi või rohkem.

Tavaliselt tõmbleb üks silm ja enamasti on see ohutu. Kõige sagedasem  põhjus on see, mida nimetatakse ülemaailmseks epideemiaks ehk stress. Silmad hakkavad tõmblema pinge, ärevuse, väsimuse ja unepuudusega. Silmalihased on väga tundlikud stressile. Silmalihased on töös pea kogu aja, mil oleme ärkvel. Inimene pilgutab silmi kekmiselt 10 korda minutis, mis teeb päevas 9600 korda, kui magame 8 tundi.

Millal minna arsti juurde?

Vahel kestavad silmalau tõmblused mõne päeva, teinekord mõne nädala. Arsti juurde peaks minema siis, kui tõmblused kestavad pikalt, need on ka mujal näol ja neid on tunda ka öösel.

Et silmad ei tõmbleks, on spetsialistide põhiline soovitus vältida pinget ja stressi ning erguteid, näiteks kohvi. Vähendada tuleb arvutiekraani ees ja nutiseadmetes olemise aega või vähemalt teha korra tunnis paus. Vältida tuleks silmade kuivust ning kanda läätsede asemel pigem prille.

Allikas: BuenaVida

Samal teemal

15.10.2020
MEEL ON TUSANE, VÄSIMUS PIINAB? Vaata, kas sind võib kurnata rauapuudus!
09.10.2020
MIKS SÜDAMES ON VALUD? Sellest tunned ära murtud südame sündroomi
04.09.2020
HIINA MEDITSIIN SOOVITAB: tee ise peamassaaži, mis leevendab nii nohu kui depressiooni!
03.08.2020
EI SUUDA KOHVITA ELADA? Need 6 märki viitavad, et oled sellega liiale läinud