Hea nõu

SILMAD TÕMBLEVAD IMELIKULT? See on kõige tavalisem põhjus (7)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 30. september 2019, 05:00
Et silmad ei tõmbleks, on spetsialistide põhiline soovitus vältida pinget ja stressi ning erguteid, näiteks kohvi.Foto: Vida Press
Võib-olla on sul juhtunud nii: äkki hakkab silmalaug tõmblema ja sa ei saa selle vastu midagi teha. See võib kesta mõne sekundi või rohkem.

Tavaliselt tõmbleb üks silm ja enamasti on see ohutu. Kõige sagedasem  põhjus on see, mida nimetatakse ülemaailmseks epideemiaks ehk stress. Silmad hakkavad tõmblema pinge, ärevuse, väsimuse ja unepuudusega. Silmalihased on väga tundlikud stressile. Silmalihased on töös pea kogu aja, mil oleme ärkvel. Inimene pilgutab silmi kekmiselt 10 korda minutis, mis teeb päevas 9600 korda, kui magame 8 tundi.

Millal minna arsti juurde?

Vahel kestavad silmalau tõmblused mõne päeva, teinekord mõne nädala. Arsti juurde peaks minema siis, kui tõmblused kestavad pikalt, need on ka mujal näol ja ka öösel.

Et silmad ei tõmbleks, on spetsialistide põhiline soovitus vältida pinget ja stressi ning erguteid, näiteks kohvi. Vähendada tuleb arvutiekraani ees ja nutiseadmetes olemise aega või vähemalt teha korra tunnis paus. Vältida tuleks silmade kuivust ning kanda läätsede asemel pigem prille.

Allikas: BuenaVida

Samal teemal

27. oktoober 2019, 13:00
ÜTLE NEGATIIVSETELE MÕTETELE STOPP! Nende nippidega muudad ärevuse oma tugevuseks!
13. oktoober 2019, 13:00
Kas sind ohustavad südamehaigused? Vasta neile kümnele lihtsale küsimusele!
3. oktoober 2019, 08:00
MAAGILINE VANUS: just selles eas arvad endast kõige paremini!
22. september 2019, 13:11
KÕIK KIPUB UNUNEMA? 7 tegevust, mis hoiavad aju teravana