Treenimine

Ma tunnen ennast hästi. Aga see, mida oma valdkonna targemad inimesed räägivad, on mind mõtlema pannud. Tunne võib petlik olla.

HANNES HERMAKÜLA: rügada oskab igaüks, aga oskus puhata on kunst (6)

Sirje Maasikamäe, 16. september 2018 08:00
Hannes Hermaküla: „See, kui tunned end jube hästi, ei pruugi alati tähendada, et kõik ongi jube hästi. Ma olen teadlik, et ennast tuleb kontrollida.”Foto: Stanislav Moshkov

Ehkki juba kolmeaastaselt trenniga alustanud telereporter Hannes Hermaküla on väga heas sportlikus vormis ja enesetunne on hea, annab ta endale aru, et 49-aastasena on ta jõudnud ikka, mil tuleb kindlasti ka oma tervist kontrollida.

Suusatamine, rattasõit, jooksmine – need alad on Hannes Hermaküla viimaste aastate lemmikud. Korvpalli jättis ta 4-5 aastat tagasi, kuna see põrutas liigeseid. Aastatega on ta hakanud aina teadlikumult trenni tegema ja ka tervist jälgima: „Kui nooremana teed trenni lihtsalt inertsist, toore jõuga, siis ühel hetkel hakkad mõtlema, et peaks kõike targasti tegema.” Tema tervist hoiab omamoodi kontrolli alla ka töö: „Ringvaate” reporterina teeb ta sageli tervisega seotud lugusid, kus tuleb midagi mõõta või katsetada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.09.2021
OLED PERE ESIMENE VÕI TEINE LAPS? Vaata, mis eelised see sulle annab!
11.06.2021
KÕIK KIPUB UNUNEMA? 7 tegevust, mis hoiavad aju korras
09.11.2020
MIKS SÜDAMES ON VALUD? Sellest tunned ära murtud südame sündroomi
04.08.2019
HANNES HERMAKÜLA SOOVITAB: 6 nõuannet naisele, kelle mees hakkab äkki intensiivselt sportima