Hea nõu

Raskete gripijuhtumite arv on kasvanud

Gripi vastu on õige aeg vaktsineerida siis, kui gripp pole veel ringlusse jõudnud (12)

Sirje Maasikamäe, 25. september 2018 00:01
GRIPP ON OHTLIK. Kõige enam haigestuvad grippi lapsed, kuid haiglaravi vajavad peamiselt eakad, krooniliste haigustega inimesed. Foto: Vida Press
Möödunud gripihooaega jääb meenutama kurb kokkuvõte – gripi tõttu suri 94 inimest, mis on viimase kümne aasta suurim arv. Millal on uus gripp tulekul? Kuidas selleks valmistuda?

Möödunud gripihooaja kulgu tähistavad sünged pealkirjad ajalehtedes – „Gripp niidab eestlasi“, „Gripp möllab“, „Gripiravim võib apteekidest ajutiselt otsa saada“, „Gripp nõudis esimesed ohvird“. Järjest hakkasid ilmuma ehmatavad arvud, mitu inimest on grippi surnud, kuni alles aprillis-mais tulid teated, et gripp hakkab taanduma. Kas praegu on sellest haigusest paus või see hiilib juba vaikselt, et taas ägedalt rünnata? Terviseameti gripikeskuse peaspetsialisti Olga Sadikova sõnul arvestatakse gripihooaega alates 40. nädalast ehk septembri lõpust kuni maini. „Hooaeg algab tavaliselt paragripi-, adeno-, rhino- ja teiste viiruste ringlusse jõudmisega.“ Praegu ongi ringluses just need viirused. Gripiviirus ringlusse jõudnud veel pole. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.02.2020
PESE NÜÜD HOOLIKALT KÄSI! Kui teed nii, aitab see ka koroonaviiruse vastu võidelda
02.01.2020
Kas tead, millisest näidust algab palavik? Sõltub, kuidas mõõta!
23.01.2019
VÄRV ON OLULINE: mis värvi ravimid võtavad köha, mis mõjub vererõhule?
09.12.2018
ARST HOIATAB: niimoodi küll ära haiget kurku ravi!