Lapsed

Kaaries hävitas 2-aastase poisi hambad. Emale määrati 30 päeva tingimisi vangistust (17)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 25. september 2018 14:34
Rovaniemi kohus määras 30-päevase tingimisi vanglakaristuse emale, kes oli jätnud oma 2-aastase poja hambad ravimata ja väärkohtles tema 6-aastast poolõde.

Naine peab maksma poisile 4000 eurot kahjutasu talle põhjustatud valu ja kannatuste eest ja tüdrukule 300 eurot, kirjutab Ilta-Sanomat.

Samal teemal

Kui poiss 2013. aastal sündis, oli ema 24-aastane. 2015. aasta märtsis märkas hambaarst, et poisi hammastes oli ebatavaliselt palju auke. Ülahambad olid kuni igemeteni rikutud. Hambaarst nõustas ema tervislikust toiduvalikust, soovitas vähendada magusasöömist, õpetas kasutama hambaharja ja -pastat.

Ema ei hoolinud nõuannetest. 2015. aasta sügisel, kui poisile hakati otsima kasuperet, selgus hammaste kohutav seisund. Kasupere ema rääkis kohtus, et märkas juba esimesel kohtumisel, et poisi ülemised hambad olid kulunud kuni igemeteni. Hambad olid katki ja hingeõhk haises. Poisil tõmmati narkoosi all välja seitse hammast ja parandati kuus hammast.

Laps kannatas pikalt valu käes ja pidi võtma ravimeid. Kasupere ema rääkis, et poiss oli sageli kurvalt küsinud, kuhu tema ilusad valged hambad on kadunud.

Ema rääkis kohtus, et hambad muutusid kiiresti auguliseks pärilikkuse tõttu. Hambaarsti sõnul oli põhjuseks suures osas ema hoolimatus suuhügieeni osas. Hambaarst pidas tõenäoliseks, et hammaste halb seisukord oli tingitud ka süsivesikuterikkast toiduvalikust ehk suhkrurikaste mahlade joomisest ja magusasöömisest.

Samal teemal

18.09.2021
MIS HOIAB HAMBAD PUHTAD? 10 vähem tuntud seika hambapesust
02.09.2021
MIKS SU JUURES ON IMELIK LEHK? Need 4 haisu kõnelevad tõsisemast tervisemurest
28.10.2019
MIS JUHTUB, KUI SA EI VÕTA D-VITAMIINI? Vaata, kas ka sina vajaksid seda rohkem!
05.07.2019
TÕDE VÕI VALE? Kas kaariese võib saada ka suudlusega?