Rasedus

UURING: pooled naistest unustavad aeg-ajalt pille võtta 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 26. september 2018, 08:30
Uuring näitas, et arstide ja patsientide arvamused rasestumisvastaste vahendite kasutamisest erinevad märkimisväärselt.  Vida Press
Täna tähistatakse üle maailma rasestumisvastaste vahendite päeva. Naistel ja arstidel tasub neil teemadel omavahel tihedamini rääkida, soovitab hiljuti avaldatud TANCO uuring.

Uuring viidi läbi üheteistkümnes Euroopa riigis, kokku küsitleti 6027 naist ning 676 arsti, õde ja ämmaemandat. Ilmnesid märkimisväärsed erinevused selles, mida naised rasestumisvastastest vahenditest mõtlevad ning mida neid nõustavad tervishoiutöötajad arvavad, et naised mõtlevad.

Samal teemal

 Arstide ja patsientide arvamused läksid lahku alates küsimusest, kui palju soovivad naised saada nõustamist rasestumisvastaste vahendite osas. Tulemustest lähtuvalt soovitavad uuringu läbiviijad tervishoiutöötajatel olla rasestumisvastasest vahenditest rääkides aktiivsem pool, et julgustada naisi oma vajadustest rohkem rääkima.

 60% uuringus osalenud naistest vastas, et soovib saada erinevate rasestumisvastaste vahendite kohta regulaarset ja täiendavat informatsiooni. Tervishoiutöötajate arvates sooviks 46% nende patsientidest saada infot erinevate rasestumisvastaste vahendite kohta.

50% uuringus osalenud naistest, kes võtavad pille, on viimase kolme kuu jooksul vähemalt korra nende võtmise unustanud. Sealjuures on 22% neist unustanud võtta pille kolmel või enamal korral. Tervishoiutöötajate hinnangul on kolme viimase kuu jooksul pillide võtmise vähemalt korra unustanud 36% naistest.

 37% naistest vastas, et on kasutanud SOS-pille vähemalt korra elus ning neist 46% on teinud seda kahel korral või rohkem. Tervishoiutöötajate hinnangul on nende patsientidest SOS-pille kasutanud 23%.

 73% naistest vastasid, et kaaluksid hormoonspiraali kasutamist rasestumisvastase vahendina, kui saaksid selle kohta rohkem informatsiooni. Tervishoiutöötajate arvates on spiraalist huvitatud 38% naistest.

 62% naistest vastas, et on huvitatud rasestumisvastastest vahenditest, mis ei sisalda üldse või sisaldab vähesel määral hormoone. Tervishoiutöötajate arvates oleksid nimetatud variantidest huvitatud 45% nende patsientidest.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee