Meeled

EI TAHA TÖÖLE MINNA? Need ametid tekitavad tõesti rohkem depressiooni (31)

Ohtuleht.ee, 29. juuli 2019, 06:00
Kui töötingimused on ebakindlad, tekib kergemini depressioon. Foto: Vida Press
Enne kui hakkad ettekandjaga pisiasjade pärast norima, mõtle, kuidas see võib tema vaimsele tervisele mõjuda! 

Maailma tervishoiuorganisatsiooni (WHO) andmetel kannatab depressiooni all üle 300 miljoni inimese. Depressiooni võib põhjustada töötus, kuid Oregonis hiljuti avaldatud uuring näitab, et seda võivad soodustada ka teatud  töökohad.

Uuring põhineb 5300 mehe ja naise andmetel, kes on vanuses 24–33 aastat. Leiti, et ametid, kus on otsene kontakt teiste inimeste ja avalikkusega ning kus on ebakindlad töötingimused, seostuvad suurema stressi, depressiooni ja unehäiretega. Depressioonist on rohkem ohustatud teenindajad, kiirtoidukohtade töötajad, kullerid, poemüüjad, supermarketite kaubapaigutajad jt.

Foto: Pexels

Ettekandja naeratuse taga on ka tumedam pool

Paljud inimesed ei tööta teenindajana kutsumuse pärast, vaid sellepärast, et nad pole leidnud oma ettevalmistusele vastavat tööd. Kui see olukord kestab pikalt, võib see viia frustratsiooni ja depressioonini. 

Üks oluline põhjus, miks teenindajatel on kõrgem depressioonirisk, on ka madal palk ja sõltuvus klientide jootrahast. Nende töökohtadega seostub sageli ebakindlus, näiteks ajutised töölepingud. Kui lisada madalale palgale veel ajutised töölepingud, siis on lihtne mõista, miks on depressioon kerge tekkima.

Naised kannatavad sageli ka seksuaalse ahistamise tõttu, mida teevad  nii kliendid kui ka ülemused. 

Foto: Pexels

Probleeme põhjustavad muidugi kliendid, kelle kapriise tuleb rahuldada. Veendumus, et klient on kuningas, võib olla hea küll äriplaanile, kuid võib mõjuda halvasti töötajate vaimsele tervisele.

Allikas: BuenaVida

Samal teemal

eile, 16:10
ÄRA LASE MASENDUSEL VÕIMUST VÕTTA! Need 15 väikest muutust mõtlemises teevad tuju kohe paremaks!
11. oktoober 2019, 06:00
HIINA MEDITSIIN EMOTSIOONIDEST: nii mõjutavad tervist muretsemine ja viha
7. september 2019, 12:00
TOO KOER MAJJA 8 olulist põhjust, miks koeraomanikud on teistest õnnelikumad ja tervemad
21. august 2019, 07:00
KÕIK KÄIB NÄRVIDELE? Väga hästi aitab see 30 sekundi reegel!

31 KOMMENTAARI

t
Tahetakse palju aga makstakse vähe! 1. august 2019, 03:46
Eestis töötada on eriti pingeline, sest riik on reformidega vaeseks muutunud ja kodanikele ei jätku ressursse. Ümberringi toimub vaid koondamine ja kärpimine
k
Karjala mann 30. juuli 2019, 15:25
Kòik on tegijad, kuid kahjuks tundub, et puhastusteenindajad pole siin keegi. Ainult teiste s tta koristavad. Eriti nende kellel suu punasem ja frakk uhkem. Rààgime nii nagu asjad on.
Loe kõiki (31)